Oceń przedszkole
Oceń przedszkole
Oceń Przedszkole
Oceń przedszkole

EKOLUDEK Niepubliczne Przedszkole Ekologiczne

Typ: brak specyfiki | niepubliczna

Patron:

Brak patrona

Dane adresowe:

92-701 Łódź
ul. Natolin 50
woj. łódzkie

Dane kontaktowe:

tel. 505 102 604
fax. brak danych

Strona www:

www.ekoludek.com.pl

Informacje:

ilość dzieci: brak danych
ilość nauczycieli: brak danych
ilość oddziałów: brak danych

Odważne przedszkole

Ocena przedszkola

Ilość ocen: 19

Ocena ogólna:

Personel:

Wyposażenie:

Zajęcia dodatkowe:

Ranking przedszkola

Powiadom znajomego

Powiadom mnie o nowych opiniach

Konto przedszkola

Załóż bezpłatne konto przedszkola, aby wypowiadać się w imieniu placówki.

Tylko dla osób upoważnionych.

Zarejestruj się

Opis przedszkola

Godziny otwarcia

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15-18.00.

Oferta przedszkola

Ekologiczne Przedszkole EKOLUDEK zwane przez przedszkolaków "ekoprzedszkole" położone jest na obrzeżach Łodzi w Natolinie. Dzieci mają możliwość spędzania czasu na powietrzu wśród zieleni - uprawiają warzywniak, pielęgnują kwiaty w ogrodzie i dbają o przedszkolne króliki.

Nasze przedszkole uspołecznia, uczy zaradności, poczucia własnej wartości, samodzielności i koncentracji.Tworzymy warunki do pełnego, indywidualnego rozwoju każdego dziecka zgodnie z jego możliwościami i potrzebami. Nie wyręczamy dzieci we wszystkim, kierujemy się słowami Marii Montessori "pomóż mi samemu to zrobić".

Wyżywienie

Dzieci w naszej placówce otrzymują 3 posiłki dziennie
(śniadanie, obiad dwudaniowy, podwieczorek + napoje i zdrowe przekąski w ciągu dnia - jabłka, marchewki).

Smaczne i zdrowe posiłki przygotowywane są specjalnie dla naszej placówki, zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Zawierają dużo warzyw, owoców, kasz oraz pieczywo z pełnego ziarna. Staramy się aby produkty wykorzystywane w naszym menu nie zawierały szkodliwych konserwantów oraz barwników.

Uważamy, że zdrowe żywienie jest podstawą właściwego rozwoju fizycznego, intelektualnego i emocjonalnego dziecka. Między innymi dlatego dołączylismy do programu "Zdrowy Przedszkolak" w ramach kampanii na rzecz naturalnej diety w przedszkolu.

UWAGA! W naszym przedszkolu obok diety tradycyjnej dostępna jest również dieta wegetariańska, bezmleczna, bezglutenowa i bezjajeczna.

Zajęcia dodatkowe

W naszym przedszkolu dzieci codziennie mają wiele ciekawych zajęć (zarówno w ramach programu, jak i dodatkowych). Można u nas znaleźć m.in. zajęcia "mały ogrodnik", akademię gotowania, warsztaty origami, watrsztaty zielarskie. Proponujemy również warsztaty plastyczne, teatralne, zajęcia muzyczke wg Orffa, yogę oraz angielski.
Raz w miesiącu odwiedzają nas muzycy z Filharmonii Łódzkiej ze swoimi koncertami.

Osiągnięcia

Posiadamy Certyfikat "Zielona Flaga"

Opinie o przedszkolu

Pamiętaj!
Opinie w serwisie ocenprzedszkole.pl są subiektywnymi ocenami rodziców. Korzystaj z serwisu mądrze i podchodź do informacji z rezerwą.
autor: Mariusz Rydz
dodano: 2015-01-31 21:12:35

Ocena ogólna: 5

Personel: 6
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 5
Bardzo dobry kontakt z personelem. Elastyczność i otwartość (dobro dziecka zawsze nadrzędne). Generalnie miła atmosfera i DUUUUŻY plac zabaw :)
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: DAGMARA BRZEZIŃSKA
dodano: 2015-01-30 20:48:26

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
PRZEDSZKOLE KTÓRE NAPRAWDĘ WARTO POLECIĆ,NASTAWIONE NA DOBRO DZIECKA,INDYWIDUALNE PODEJŚCIE DO KAŻDEGO DZIECKA,WARTO PODKREŚLIĆ MAŁA LICZBA DZIECI W GRUPACH,DLATEGO KAŻDE DZIECKO JEST DOPILNOWANE I PANIE MAJĄ CZAS NA PRACĘ INDYWIDUALNĄ Z DZIECKIEM.WYKWALIFIKOWANY SUPER PERSONEL,Z CZYSTYM SUMIENIEM MOGĘ POLECIĆ INNYM RODZICOM.DUŻA WYROZUMIAŁOŚĆ DLA RODZICÓW,PRZECIEŻ DLA KAŻDEGO RODZICA TO TAKŻE WIELKIE PRZEŻYCIE ,KIEDY PO RAZ PIERWSZY WYSYŁA DZIECKO DO PRZEDSZKOLA.ZAJĘCIA DODATKOWE SUPER.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Monika Kaźmierczak
dodano: 2015-01-30 13:25:21

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
Bardzo nam odpowiada oferta Ekoludka, zaangażowani pracownicy angażują w działania również rodziców. Dużą wartością przedszkola jest dbanie o wysoką jakość zaczynając od posiłków, zajęć programowych, zajęć dodatkowych kończąc na okolicznościowych programach artystycznych. Dla zainteresowanych pracą nad własnym rodzicielstwem są warsztaty NVC.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Dorota i Radek Borzdyńscy
dodano: 2014-01-27 00:00:56

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego przedszkola i z czystym sumieniem polecam je wszystkim rodzicom. To co cenimy najbardziej to prawdziwie rodzinna atmosfera i indywidualne podejście nie tylko do dziecka ale również do rodziców w absolutnie każdej sytuacji. Założycielami przedszkola są wyjątkowi ludzie dla których dobro dziecka widać na każdym kroku w prowadzeniu tego przedszkola. Poza fantastyczną atmosferą są tutaj przesympatyczne i bardzo opiekuńcze ciocie, które mój Alan uwielbia. Mój synuś ostatnio długo chorował i w szpitalu lekarz zapytał go o przedszkole: czy chodzi, jakich ma kolegów, czy jest tam fajnie, itp., zawarł już pierwsze przyjaźnie a mimo to na pytanie za kim tęskni z przedszkola powiedział, że za ciocią Olą, co jest najlepszym potwierdzeniem na to, że ma tam cudowną opiekę. Zajęcia są bardzo interesujące, mój synuś wiele się uczy, rozczula mnie jak przynosi swoje weki, sałatki, ciasteczka i jest z siebie bardzo dumny że sam to ugotował. Poza tym dzieciaczki spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, mają zapewnione mnóstwo atrakcji, tam zawsze coś się dzieje. Pani Agnieszka non stop wymyśla nowe imprezy tematyczne, olimpiady, konkursy angażując w zabawę rodziców co jest dodatkowym atutem tego przedszkola.
Podsumowując bardzo gorąco polecamy!
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Monika Tomtała
dodano: 2013-12-17 11:13:14

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Mieliśmy przyjemność korzystać z usług Ekoludka....powiem tak, wspaniałe, wyjątkowe przedszkole. Prowadzą go Ludzie z pasją i taki Personel dobierają. Żałuję, że mój syn nie może nadal uczęszczać do Ekoludka (zmieniliśmy miejsce zamieszkania), obecne przedszkole to w porównaniu z nim to porażka(a podobno jest dobre!), bo łatwo przyzwyczaja się do dobrego, gorzej w drugą stronę.

Plusy Ekoludka to:
Personel
Wspaniałe podejście do dzieci i rodziców,
Lokalizacja
Personalizacja diety
Smaczne, różnorodne posiłki
Działanie proekologiczne
Kreatywność

Minusy:
nie możemy z niego korzystać :-(

Dziękuję za ten czas, kiedy mój syn był Ekoludkiem i pozdrawiam.
Monika
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Marcin
dodano: 2013-08-29 20:50:01

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
Właśnie kończymy naszą wspólną drogę z Ekoludkiem. Z żalem je opuszczamy, po 3 latach wspólnie spędzonych, pięknych chwil. Troskliwe i zaangażowane "ciocie", niemalże codzienne spacery, ciekawe zajęcia... przedszkole zdecydowanie godne polecenia.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: ola stokowska
dodano: 2013-06-10 08:35:17

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
Bardzo fajny pomysł na przedszkole. Miły personel. Dziecko uczy się wielu ciekawych rzeczy na temat ekologii.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Joanna i Leszek Ciepłucha
dodano: 2013-04-23 14:34:39

Ocena ogólna: 5

Personel: 5
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
Jesteśmy zadowoleni z wyboru tego przedszkola. Nasze dziecko często protestuje, że już nadeszła pora wyjścia z przedszkola, co jest najlepszą rekomendacją dla dzieci. Dla nas, rodziców ważne jest to, że widzimy jak dobrze pobyt w przedszkolu wpływa na jego rozwój. Fajną kwestią jest duży ogród do zabawy dla dzieci, prowadzenie przedszkolnego ogródka, hodowla królików i różnorodność zajęć. Nie odnosimy się do ceny, bo to kwestia decyzji każdego rodzica.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Marta
dodano: 2013-04-21 20:19:55

Ocena ogólna: 2

Personel: 5
Wyposażenie: 4
Zajęcia dodatkowe: 3
No cóż,moje dziecko nie jest zachwycone,dlatego myślę o zmianie przedszkola.Nie będę źle się wypowiadać,bo strasznie nie jest i nie każdemu można dogodzić,ale jest kilka rzeczy które mnie się nie podobają.Najbardziej ubolewam nad jadłospisem,który ostatnio jest coraz mniej "eko",a to podstawa w takim przedszkolu...Mało urozmaicony,najgorsze są podwieczorki,nie widzę w nich nic zdrowego.Ciągle ciasta,chałki itp.Zapychacze i nic więcej.Ale za to personel bardzo miły:-)
Link  

Komentarze do opinii:

Dziękujemy za dodanie opinii, nie mamy aktualnie mamy o imieniu Marta w przedszkolu, więc tutaj zamiast osobiście, wyjaśnimy kwestię menu. Co do podwieczorków, to ciasto, które się pojawia 1x w tygodniu to ciasto pieczone specjalnie dla naszych dzieci (nie jest kupowane w cukierni) - przeważnie jest to ciasto marchewkowe o niskiej zawartości cukru. Niemalże codziennie do podwieczorku podawane są owoce(poza owocami, które dzieci dostają w ciągu dnia) - staramy się by były sezonowe. Przedszkolaki dostają m.in. niesiarkowane suszone owoce, ryż z musem owocowym, naleśniki... co do określenia "zapychacze" na prośbę rodziców podajemy dania, po których dzieci nie są głodne - dużo dzieci zostaje w przedszkolu do godziny 18, więc bardzo trudno, jak to Pani określiła, dogodzić każdemu. Przy żywieniu zbiorowym jest również zdecydowanie trudniej zapewnić zdrowe menu, ale cały czas dokładamy wszelkich starań by było jak najzdrowiej i naturalnie. Bardzo cenimy sobie również sugestie ze strony rodziców, więc zapraszamy do osobistego kontaktu, jak i korzystania z ankiety zadowolenia rodzica z podaniem ewentualnych propozycji zmian.

Przedszkole Ekologiczne Ekoludek | 2013-04-21 21:21:41

Jak już napisałam,nie każdemu można dogodzić,a gdybym napisała,jak mam na imię,to myślę,że mogłoby się to odbić na moim dziecku,więc po co tak sobie życie zatruwać nie potrzebnie...Wyraziłam swoją opinię,po to jest to forum,a jeśli chodzi o te podwieczorki,to proszę poczytać jadłospisy w innych przedszkolach i zobaczyć jak można przygotować posiłek,żeby dziecko się najadło i żeby było zdrowo.Nie musi Pani odpowiadać na moją opinię,ja znam pani stanowisko w tej sprawie,w końcu te tematy poruszamy na zebraniach...zdrowo,eko itd.Pozdrawiam serdecznie

Marta | 2013-04-25 17:47:05

Dodaj komentarz do opinii

autor: zbyś
dodano: 2011-12-17 13:53:20

Ocena ogólna: 3

Personel: 3
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 4
Dosyć duża rotacja personelu świadczy o prawdopodobnie o nie atrakcyjnych zarobkach, z krzywda dla dzieci ponieważ przywiązują się one do opiekunów.Wymuszanie opłat za posiłki pomimo nieobecności dziecka w przedszkolu i wcześniejszym informowaniu o nie obecności i chorobie.Jest to najprawdopodobniej najdroższe przedszkole w okolicy.Wyśrubowane opłaty za ,czesne i zajęcia dodatkowe są charakterystyczne dla przedszkola EKOLUDEK.W okolicy są inne prywatne przedszkola które nie są tak drogie.To miedzy innymi mój powód rezygnacji z usług tego przedszkola.
Link  

Komentarze do opinii:

Chyba przesadził Pan z tą rotacją, bo jednak duża część personelu nie zmienia się od lat. Za posiłki też nigdy mi nie policzono, jeśli wcześniej zgłosiłem nieobecność (a jeśli nie zgłosiłem, to chyba logiczne, że policzono). Cena jaka jest - każdy widzi.

krzyś | 2011-12-17 14:28:19

Na naszej stronie internetowej zawsze można znaleźć aktualną informację na temat opłat, jest tam również wzmianka na temat zwrotu stawki żywieniowej w przypadku zgłoszenia nieobecności dziecka w danym dniu/okresie. Ponadto każdy rodzic otrzymuje w momencie zapisywania pociechy do przedszkola kartkę "ważne informacje", gdzie powyższa informacja również się znajduje. Co do zajęć dodatkowych są one organizowane na życzenie rodziców i nie są obowiązkowe. W ramach BEZPŁATNYCH zajęć w naszym przedszkolu jest prowadzona edukacja przez ruch, zajęcia "mały ogrodnik", akademia gotowania, zajęcia z edukacji europejskiej, warsztaty origami, warsztaty bajkowe, angielski 2x w tygodniu oraz raz w miesiącu odwiedza nas Filharmonia Łódzka ze swoimi koncertami.
Dokładamy wszelkich starań by każde dziecko było traktowane indywidualnie, a nauczyciele wkładają w swoją pracę wiele serca.

Przedszkole Ekologiczne Ekoludek | 2011-12-17 18:03:19

Dodam jeszcze ,że w przbieralni dzieci jest moim zdaniem za zimno.Temperatura tam panująca to moim zdaniem ok 17 stopni.Troszeczkę za mała -jak sądzicie?A dzieci chorują-moze komuś na tym zalezy?

zbyś | 2011-12-19 15:51:31

Dodaj komentarz do opinii

autor: Katarzyna Witek
dodano: 2011-09-20 12:52:20

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Bardzo przyjazna atmosfera, ciekawe zajęcia dodatkowe, świetny kontakt z dzieckiem, możliwość dostosowania diety do potrzeb dziecka- możliwa nawet dieta wegańska! Poza tym- świeże powietrze z dala od spalin i ogromny teren do zabawy. Nie wyobrażam sobie innego przedszkola dla mojego synka:)
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Krzysztof Wychowałek
dodano: 2009-10-22 16:23:53

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 5
Naprawdę fajne przedszkole, do którego dzieci idą z uśmiechem.

Szkoda tylko, że trochę daleko - to piszę jako codzienny dostawca i odbiorca dziecka, ale z perspektywy dziecka jest wręcz odwrotnie, duży zielony plac zabaw, brak hałasu i spalin.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Maciej Turała
dodano: 2009-10-02 11:42:13

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
EKOLUDEK posiada wszelkie atuty, jakie moim zdaniem powinno posiadać przedszkole:
- mnóstwo przestrzeni (zarówno w salach jak i na placu zabaw),
- kompetentne opiekunki, które do maluchów podchodzą z sercem i czułością,
- względnie niewielkie grupy, które gwarantują dzieciom możliwość interkacji z rówieśnikami a jednocześnie sprawiają, że czują się one bezpiecznie.

Jestem bardzo zadowolony z dokonanego wyboru.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Renata i Jacek Pankowscy
dodano: 2009-07-12 02:48:00

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Polecamy wszystkim rodzicom naszego "EKOLUDKA": lokalizacja z dala od ulicznego zgiełku, czyste powietrze, zielone otoczenie, wspaniały plac zabaw, dbałość o dobór pomocy dydaktycznych, wszechstronne zajęcia dodatkowe, niezwykle fachowy personel, rodzinna atmosfera, zdrowe i smaczne jedzenie,...
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Marta Janecka
dodano: 2009-07-10 10:20:22

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Piekna lokalizacja, profesjonalizm w działaniu, dbałośc o zdrowie dziecka i środowisko naturalne. Polecam.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Monika i Wojtek Walczak
dodano: 2009-04-05 21:31:42

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Świetne przedszkole dla naszych synków. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru i co najważniejsze dzieci oczywiście też :)
Przedszkole otoczone wielkim ogrodem z nowym placem zabaw, wnętrze jasne, super czyste i przyjemne, przyjazne alergikom.
Fantastyczne nauczycielki w przedszkolu jak i w klubie malucha. Jedzenie o niebo lepsze niż w poprzednim przedszkolu mojego synka, zdrowe i smaczne.
Ciekawe zajęcia dodatkowe i imprezy dla dzieci.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Agnieszka i Szymon Surmacz
dodano: 2009-03-17 23:06:26

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego przedszkola, nasze dziecko dobrze się tam czuje, personel dostosowuje swoje działania do indywidualnych potrzeb dziecka, świetna okolica, urozmaicone zajęcia, dobre jedzenie. Jest tam kolorowo, wesoło, i co najważniejsze, dziecko ma poczucie bezpieczeństwa.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Iwona i Maciej Sowiński
dodano: 2009-03-16 10:18:04

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Polecamy z całego serca, bardzo dobre przedszkole. Ciepła atomsfera, oddany personel. Jesteśmy bardzo zadowoleni.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Joanna i Marcin Gałka - Walczykiewicz
dodano: 2009-03-16 08:19:44

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Bardzo dobre przedszkole. Polecamy je wszystkim rodzicom a jeszcze bardziej ich dzieciom. Domowa atmosfera, świetna i sympatyczna obsługa, poprostu super. Nasza córka budzi się ze słowami "Tato, Mamo, jedziemy do przedszkola!!!!!" a to o czymś świadczy.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

Oceń przedszkole

Komentarz do oceny (wymagany)

Podpisz się imieniem i nazwiskiem aby, dodać wiarygodności opinii
(nie będzie publikowany)

Ocena ogólna:

Personel:

Wyposażenie:

Zajęcia dodatkowe:

Treść:

Zapoznałem sie i akceptuję regulamin

Aby uniknąć fałszywych opinii wymagane jest potwierdzenie swojej opinii poprzez wiadomość e-mail, którą otrzymasz po wysłaniu oceny. Zarejestruj się aby tego uniknąć.