Językowe Przedszkole Niepubliczne "Tęczowy Ogród"

Typ: specjalna | niepubliczna

ul. Miłobędzka 14
woj. mazowieckie

ilość nauczycieli: brak danych
ilość oddziałów: brak danych

Przedszkole działa w godzinach 7.30- 18.30

Oferta przedszkola

Przedszkole "Tęczowy Ogród" powstało w 2001 roku. Jest przedszkolem, które realizuje własny autorski Dwujęzyczny Program Nauczania Dzieci w wieku przedszkolnym. Dwujęzyczność u nas ma wymiar WYCHOWANIA, a nie tylko NAUCZANIA.
Posiadamy trzy placówki zlokalizowane w centrum Warszawy, na Starym Mokotowie do których uczęszcza ok. 180 dzieci. Prowadzimy również Dwujęzyczną Szkołę Podstawową w której kontynuujemy realizację programu dwujęzycznego.
Wieloletnie doświadczenie w pracy dydaktycznej z małymi dziećmi pozwoliło nam na stworzenie skutecznego, dostosowanego do wieku, systemu edukacji w języku angielskim. Nasz program zakłada min. prowadzenie zajęć dydaktycznych we wszystkich grupach w obydwu językach w proporcji 50% na 50%. Język angielski, podobnie jak język polski nie jest przedmiotem, lecz narzędziem, za pośrednictwem którego przedszkolak uczy się różnych przedmiotów. Przedszkole uczestniczy w Europejskim programie Comenius.

W ramach zajęć pakietowych obok codziennej dydaktyki w języku polskim i języku angielskim oferujemy zajęcia rytmiczno-muzyczne, gimnastykę , origami, plastykę w języku angielskim, taniec, Young Scientist, cykl spotkań z Filharmonią Narodową, wyjazdy do teatru i goszczenie teatrzyków dziecięcych na terenie naszego przedszkola oraz wiele imprez tematycznych i autorskich z zakresu edukacji np. przyrodniczej, ekologicznej, matematycznej czy zdrowotnej.
Oferujemy również zajęcia dodatkowo płatne, odbywają się one popołudniami i cieszą się dużym zainteresowaniem. Jest to: ju-jitsu, piłka nożna, taniec nowoczesny, szachy, język francuski, język włoski, balet, pianino indywidualne zajęcia wokalne, warsztaty ceramiczne.
Wszystkie przedszkolaki Tęczowego Ogrodu objęte są opieką specjalistów. Stale współpracujemy z logopedą, psychologiem, pedagogiem, pediatrą i metodykiem językowym.
Przedszkole pracuje w godzinach 7.30 ? 18. 30.Szczególną wagę przywiązujemy do wyżywienia, posiłki są nie tylko smaczne i zdrowe, przygotowujemy je we własnych kuchniach.
Nasze cele:
Zadaniem jaki sobie stawiamy jest indywidualizowanie programu przedszkola stosownie do umiejętności każdego dziecka. W osiągnięciu tego pomagają nam doskonale przygotowani nauczyciele, dla których najważniejsze jest pobudzenie wiary dziecka we własne możliwości oraz chęć samodzielnego pokonywania przez nie napotkanych trudności. Nie wyręczamy dzieci. Staramy się pokazać im właściwą drogę do określonego, nawet najmniejszego celu.
Główna zasadą naszej codziennej dydaktycznej pracy jest takie kierowaniem aktywnością dziecka, aby w każdym przejawie przedszkolnego życia stawało się coraz bardziej samodzielne, kreatywne i szczęśliwe.

Wyżywienie

Przedszkole oferuje pełne wyżywienie. Kuchnia własna.

Zajęcia dodatkowe

autor: Mama przedszkolaka
dodano: 2017-02-28 17:42:03

Tęczowy Ogród, to najlepsze niepubliczne przedszkole językowe w Warszawie. Syn chodzi do przedszkola drugi i rok i widzę ogromne postępy w jego rozwoju. Panie przedszkolanki mają cudowne podejście do dzieci i każde z maluchów traktują indywidualnie, co bardzo mi się podoba. Kolejny plus, to zdrowe jedzenie i codzienna dawka ruchu na świeżym powietrzu. POLECAM

autor: Agnieszka K.
dodano: 2014-04-01 13:53:13

Gorąco polecam to przedszkole! Niewiele placówek posiada taki pakiet zajęć podstawowych i dodatkowych, kuchnia na miejscu, a nie catering, ?zielone przedszkole", długie godziny otwarcia, czynne przez cały rok. Dla mnie najlepszą rekomendacją jest codzienny uśmiech mojego dziecko.

autor: Mariola S.
dodano: 2014-04-01 12:40:20

Do tego przedszkola chodzi już drugie moje dziecko. Prawdziwie domowa i ciepła atmosfera. Mają wspaniałych nauczycieli i bogatą ofertę programową. Język angielski na wysokim poziomie. Kładą duży nacisk na zdrowe żywienie, kuchnia na miejscu przygotowuje naprawdę pyszne posiłki. Szczerze polecam!