Oceń przedszkole
Oceń przedszkole
Oceń Przedszkole
Oceń przedszkole

Przedszkole Alfik

Typ: brak specyfiki | niepubliczna

Patron:

Brak patrona

Dane adresowe:

87-100 Toruń
ul. Dziewulskiego 31
woj. kujawsko-pomorskie

Dane kontaktowe:

tel. 566484974
fax. 566589430

Strona www:

www.alfik.com.pl

Informacje:

ilość dzieci: brak danych
ilość nauczycieli: brak danych
ilość oddziałów: brak danych

Ocena przedszkola

Ilość ocen: 13

Ocena ogólna:

Personel:

Wyposażenie:

Zajęcia dodatkowe:

Ranking przedszkola

Powiadom znajomego

Powiadom mnie o nowych opiniach

Konto przedszkola

Załóż bezpłatne konto przedszkola, aby wypowiadać się w imieniu placówki.

Tylko dla osób upoważnionych.

Zarejestruj się

Opis przedszkola


Brak opisu przedszkola

Opinie o przedszkolu

Pamiętaj!
Opinie w serwisie ocenprzedszkole.pl są subiektywnymi ocenami rodziców. Korzystaj z serwisu mądrze i podchodź do informacji z rezerwą.
autor: Mama Martynki
dodano: 2018-10-05 11:09:40

Ocena ogólna: 1

Personel: 1
Wyposażenie: 1
Zajęcia dodatkowe: 1
Moja córka spędziła w żłobki Alfik niecałe 2 tygodnie,i jestem przeszczęśliwa że to tylko tyle.To co się wydarzyło w tej placówce wstrząsnęło moim całym otoczeniem,zachowanie opiekunki do mojej osoby i MOJEGO DZIECKA było niedopuszczalne.Kiedy przyprowadziłam dziecko do złobka Pani opiekunka Agnieszka z grupy Biedronki poinformowała mnie ,ze moje dziecko ma dziwne zachowanie,że napadła na inne dziecko robiąc mu krzywdę ,bijąc po twarzy na której zostały ogromne slady.Jej zdaniem moja córka ma objawy AUTYZMU!!!Stwierdziła ,że powinnam się tym zając i udac do specjalisty.Była bezlitosna,mówiła to na holu przy innych rodzicach.Obok czekała matka poszkodowanego dziecka,jak się okazało koleżanka Pani Agnieszki,która za nic nie mogła zrozumieć jak dwuletnie dziecko może mieć takie zachowanie.Nie wiem czego oczekiwała ode mnie ta matka?Wszystko to jakby jedna rodzina,tu rodzic nie ma nic do powiedzenia.Na rozmowie u Pani dyrektor Pani Agnieszka się wszystkiego wyparła,że nawet nie padło słowo autyzm.W tym samy dniu gdzie doszło do tego incydentu moje dziecko miało cała pupę odparzona,została przebrana w inne spodnie,a poprzednie śmierdziały moczem.Prawdopodobnie po złości moja córka została w pełnym pampersie który po czasie przeleciał.
Mam ogromne zarzuty co do tej placówki ,opiekunka nie dopełniła swoich obowiązków,bo gdzie była kiedy dzieci się biły?,dlaczego doprowadziła do pełnej pieluchy?
Jeśli dla niej jest szokiem,ze dwuletnie dziecko jest zbuntowane,bije,szczypie,to tak naprawdę nic nie wie o dzieciach,i nie powinna pełnic tego stanowiska.
I co najważniejsze,jak osoba niekompetentna może wyrażać takie diagnozy.
Pani doktor u której byłam przebadać Martnke była zbulwersowana działaniem tej placówki.
Niestety nie byłam pierwszą osobą ,odnalazłam więcej zawiedzionych rodziców,w nowym złobku Pani dyrektor powiedziała,ze ma kilka dzieci wypisanych z Alfika,to coś o tym świadczy.
OPisuje cała ta sytuacje ku przestrodze,bo tak nie powinno się dziać,pisze choć Pani dyrektor prosiła by tego nienagłaśniać ,bo może zle zrozumiałam Pania Agnieszkę.
To następny dowód jakie podejście jest do rodzica.
A ja jako rodzic nie zostawię tak tego.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Marta Czerklewicz
dodano: 2016-06-19 21:30:21

Ocena ogólna: 1

Personel: 1
Wyposażenie: 1
Zajęcia dodatkowe: 1
Moja córka chodziła tam do żłobka niestety byłam bardzo nie zadowolona i zrezygnowałam. Dyrektorka przedszkola bardzo nieprzyjemna. Przy zapisywaniu dziecka i wypisywaniu nie udzielała żadnych informacji ani nie pytała dlaczego rezygnujemy interesowały ją tylko pieniądze. Opiekunki żłobka pozostawiają wiele do życzenia. Nie potrafiły poradzić sobie z tym, że dziecko płacze z tęsknoty... nie potrafiły jej zająć. Często dostawałam wiadomosć że mam przyjechać po dziecko bo bardzo płaczę a one nie potrafią sobie poradzić i musiałam zwalniać się z pracy albo prosić rodzinę aby odebrały moje dziecko. Niejednokrotnie byłam świadkiem jak opiekunki zwłaszcza jedna krzyczą na dzieci. Moje dziecko nie potrafiło samo pić często wylewało napój zamiast pić a opiekunki jej nie pomagały. Dopiero jak zwróciłam uwagę, że jest zawsze spragnione gdy je odbieram to dopiero wtedy pomagały jej pić oczywiście z pretensjami że dają pić tyle ile powinny. Mało tego zawsze odbierając córkę miała napęczniałego pampersa i odparzoną pupę, co jej wyleczyłam to znowu to samo... Nie polecam tego żłobka !!! Żałuję, że moje dziecko tam chodziło !
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Rodzic
dodano: 2015-04-29 23:08:20

Ocena ogólna: 3

Personel: 2
Wyposażenie: 3
Zajęcia dodatkowe: 4
Moje odczucia zwiazane z przedszkolem sa z roku na rok coraz gorsze. Mam nadzieje ze panie przedszkolanki i zarzad przedszkola zwroci uwage na opinie rodzicow i zacznie je respektowac. Niestety musze potwierdzic opinie zwiazana z brakiem kontroli i pozwalaniem na rozbieranie sie dzieci na terenie przedszkola ( spocone dziecko w samym sweterku przy 12-14 stopniach zaraz bedzie chore - niestety juz kolejny raz dziecko zostaje odebrane w takim stanie, nawiazujac do zebrania odnosnie chorych dzieci w przedszkolu i pouczania rodzicow to juz hipokryzja). Nie wspominajac o ostatnich dwoch ankietach, ktore nic nie wnosily do pracy przedszkola, a mialy za zadanie przedstawic je w super pozycji (pytanie rodzicow o zadowolenie dziecka z zajec w przedszkolu jest absurdem , dziecko bawiac sie pilka tez powie ze mu sie podoba). Moze zrobcie Panstwo ankiete o zadowoleniu i opiniach rodzicow co do pracy przedszkola.
Link  

Komentarze do opinii:

"Rodzicu" jestem również ojcem alfikowego przedszkolaka i muszę stwierdzić, że moja opinia o przedszkolu i paniach tam pracujących jest całkowicie sprzeczna z pana opinią. Ja i żona jesteśmy ogromnie zadowoleni z pracy wszystkich osób tam pracujących. Wystarczy być dobrym obserwatorem lub spojrzeć na uśmiech dzieci lub jak płaczą gdy są odbierana z placówki.
Co do pana uwagi dotyczącej pozwalania na rozbieranie dzieci na terenie jest dla mnie co najmniej dziwna. Czyżby wolał pan aby było przegrzewane ? Co do sugestii, że ma pan problem porozmawiania z nauczycielką- pytam czy nie korzysta pan z konsultacji oferowanych przez przedszkole ? Uwaga typu dzieci same muszą się ubierać, same korzystać z toalety itp świadczą o tym , że jest pan rodzicem nadopiekuńczym i robi wszystko za niego. Nasze dziecko również nie bierze udziału w występach, ale wiemy jaki to stres dla niego i jesteśmy wdzięczni nauczycielce, że mu tego oszczędza. Myślę,że celowo oczernienia pan placówkę

Tata | 2015-05-19 09:28:41

"Co do sugestii, że ma pan problem porozmawiania z nauczycielką- pytam czy nie korzysta pan z konsultacji oferowanych przez przedszkole ? Uwaga typu dzieci same muszą się ubierać, same korzystać z toalety itp świadczą o tym , że jest pan rodzicem nadopiekuńczym i robi wszystko za niego. Nasze dziecko również nie bierze udziału w występach, ale wiemy jaki to stres dla niego i jesteśmy wdzięczni nauczycielce, że mu tego oszczędza. Myślę,że celowo oczernienia pan placówkę "

to już proszę nie do mnie moje dziecko bierze udział praktycznie we wszystkich przedstawieniach i ani Ono ani my z tym problemu nie mamy - proszę nauczyc się czytać posty i odpowiadać konkretnym osobom.

Rodzic | 2015-05-19 12:19:02

Przepraszam jeżeli źle odczytałem posty ale mój komentarz był do autora "Rodzic". Myślałem , że to jedna i ta sama osoba. Po stokroć przepraszam

Tata | 2015-05-19 13:36:28

Dodaj komentarz do opinii

autor: Rodzic.
dodano: 2015-03-19 17:57:40

Ocena ogólna: 1

Personel: 1
Wyposażenie: 1
Zajęcia dodatkowe: 3
1. Dzieci muszą się same ubierać i tak są wypuszczane na dwór. Nie ważne, że nie mają wciągniętej koszulki w spodnie, lub nie ubrały szalika. Jak się okazało, że nasze dziecko zamiast w ortalionowych spodniach biegało po terenie w cienkich dresikach, zabraliśmy dziecko z tego przedszkola!
2. Dzieci same chodzą do toalety i nikt ich nie sprawdza. Jednego dnia nasze dziecko miało rozwolnienie. Gdy je odbieraliśmy czuliśmy smród na odległość, a panie nic nie zauważyły i nie czuły.
3. Zawsze był problem, aby porozmawiać na temat swojego dziecka. Albo pani nie było, albo nie miała czasu.
4. Pani Kasia do wszystkich występów z okazji tej czy tamtej wybiera ciągle te same dzieci znajomych, żenada. Kółeczko wzajemnej adoracji.
Link  

Komentarze do opinii:

potwierdzam opinie :(
Rozumie, ze dzieci muszą być samodzielne, ale zwrócenie uwagi jak się ubrały to chyba nie jest zbyt dużym wyzwaniem dla Pań. Cały czas tylko wychodzą na teren, nie patrząc jaka jest pogoda. Dzieci przychodzą spocone, brudne a co za tym idzie następnego dnia są przeziębione. Dowiadywałam się jak jest w innych przedszkolach to Panie wychodzą z dziećmi na spacer, ale dla naszych Pań to chyba zbyt duże wyzwanie.

A co do adoracji przez Panią Kasię swoich pupili, potwierdzam!!!!
Mam nadzieje, ze przeczyta to ktoś z kadry pedagogicznej Alfika i coś zmieni, bo kilka krotnie od początku roku zwracałam grzecznie uwagę o tych problemach ale było i jest to bagatelizowane.

Mama | 2015-03-26 23:13:36

Czytając powyższe opinie mi jako matce dziecka uczęszczającego do w/w przedszkola robi się przykro tym bardziej gdy samemu ma się odmienną.Cztery lata temu do Alfika uczęszczała moja starsza córka. Byłam bardzo zadowolona. Widziałam moje dziecko szczęśliwe i uśmiechnięte dlatego syn także uczęszcza do tego przedszkola. Jest to dobre przedszkole,wiele się w nim dzieje, pracują tam miłe i doświadczone panie, które dbają o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dzieci. Nic się nie zmieniło od tego czasu. Alfika szczerze polecam wszystkim szukającym dobrego przedszkola. Natomiast krytykującym placówkę zalecam chwilę refleksji przed wpisem oraz głoszeniem nieprawdy. Te wpisy to stek kłamstw.

odpowiedzialna mama | 2015-05-19 12:52:32

To chyba ma pani klapki na oczach.Do przedszkola chodzi mój wnuk i z roku na rok jest coraz gorzej.A występy na dzień Mamy i Taty to już żenada. Panią nic się nie chce .Przedszkole nie zwraca uwagi że piątki po różnych wolnych czwartkach rodzice pracują.I co robią: zamykają przedszkole bo niby nie ma chętnych.Można dużo pisać. Mam znajomą której wnuczka chodzi do państwowego przedszkola.Nie dość że opłata jest duuuuużo niższa to opieka o niebo lepsza .Zaczynając od szatni,poprzez panie nauczycielki,zajęcia dodatkowe,wyjścia poza teren a kończąc na wyżywieniu.

babacia | 2015-07-15 15:27:02

Dodaj komentarz do opinii

autor: rodzic
dodano: 2015-03-13 18:56:50

Ocena ogólna: 1

Personel: 1
Wyposażenie: 4
Zajęcia dodatkowe: 3
szanownym przedszkolankom odechciewa sie pracować i zamiast zając dzieci zabawą wypuszczaja je w błoto na teren przedszkola, żeby sie pobawiły (tzn. spociły się przy 5 st na dworze, uwalały w błocie i przy otwartych oknach w sali przeziębialy ). ale po 3 latach dziecka w przedszkolu z roku na rok mam gorsza opinię. wiem że drugie dziecko trafi juz do innego przedszkola.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: N
dodano: 2013-01-22 08:07:37

Ocena ogólna: 4

Personel: 1
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
A ja byłam zadowolona ale coraz częściej zmieniam zdanie. Np kilka razy w tygodniu pani zamiast zajmować się dziećmi puszcza im bajki z komputera. Zabrania też bawić sie klockami bo się je za długo sprząta. Grupa Słoneczka.
Link  

Komentarze do opinii:

Z tego co wiem, to bajki są puszczane po godzinie 15 kiedy dzieci już rozchodzą się do domów, więc tragedii nie ma:)

M | 2013-02-21 17:51:24

Dodaj komentarz do opinii

autor: Mama Tymka
dodano: 2011-07-06 22:00:37

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Bardzo sobie chwalę przedszkole ALFIK na Rubinkowie placówka z wieloletnim doświadczeniem. Są wyskwalifikowanym przedszkolem z doświadczeniem i renomą. Panie w naszej grupie są wspaniałe bardzo ciepłe, pomocne i rzeczywiście traktuja dzieciaki jak swoje, jak dziecko ma taką potrzebę przytują, pogłaszczą, pocieszą, a przede wszytskim tłumaczą dzieciom wyjasniają i uczą - oczywiście są kary i nagrody, które sa wychowawcze. Fantastyczne panie kucharki i pomoce, które na poczatku we wrześniu bardzo dzieciakom pomagały, nawet teraz czasami mój synus wpomina jakto pani Maria dopingowła go w jedzeniu. Bogaty program artystyczny, dogoteraiua u maluchów, j. angielski 3 razy w tygodniu wyjazdy do teatrzyku. Oby tak dalej.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: E.B.
dodano: 2011-06-02 13:48:42

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Bardzo fajne przedszkole. Polecam z czystym sumieniem. Kadra doświadczona i kompetentna. Panie miłe, dzieci traktują jak swoje własne. Dbają o to aby czuły się bezpiecznie i czas w przedszkolu spędzali w radosnej atmosferze. Świetne miejsce do zabawy. Ciągle dzieje się coś ciekawego, nie ma czasu na nudę. Bogata oferta edukacyjna. Jedzenie domowe, a kucharki gotują to co dzieci lubią i zjadają.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Ewelina Baryla
dodano: 2011-06-01 11:12:52

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Bardzo fajne przedszkole. Panie mile i serdeczne. Dzieci traktują jak swoje. Jedzenie domowe, jadłospis układany pod dzieci , nie rodziców. Szerokie spektrum zajęć dodatkowych, barwne dekoracje sezonowe. Alfik to świetne miejsce do zabawy, ciągle coś się dzieje, nie ma czasu na nudę. O tym można się przekonać widząc jak dzieci nie chcą wyjść z przedszkola. POLECAM z czystym sumieniem.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Inka1301
dodano: 2011-05-10 07:55:41

Ocena ogólna: 3

Personel: 3
Wyposażenie: 3
Zajęcia dodatkowe: 5
Moja córcia tam chodzi od września, ciągle choruje - w sumie to jest normalne jednak gdy prowadzę zdrowe już dziecko i słyszę kaszlące dzieciaki to krew mnie zalewa.
Płacę 450 za miesiąc a zwrot za wyżywienie mam gdy małej nie ma ciągiem 2 tyg w przedszkolu.
Okazjonalne przedstawienia bardzo mi sie podobają, niestety córka do tej pory tylko w 1 uczestniczyła. Brak informacji o wydarzeniach podczas nieobecności dziecka.
Córka bawiąc się krzyczy na lalki (o imieniach dzieci z przedszkola) gdy pytam czy pani krzyczy zaprzecza.
Dzieci uczą się wierszyków i piosenek - dla mnie to plus bo ćwiczy pamięć.

Gdyby nie to, że za rok zmieni przedszkole (budują bliżej) to bym jej teraz zmieniła.
Dodam, że mała lubi tam chodzić bardzo chętnie.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: daria
dodano: 2011-03-17 16:33:16

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 3
Zajęcia dodatkowe: 6
Bardzo dobre przedszkole pod wzgledem opieki dziecka i jego rozwoju. Moje dziecko bardzo lubi swoje panie i nie narzeka.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: przybyłowska dorota
dodano: 2010-02-26 23:50:41

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
jestem bardzo zadowolona z przedszkola alfik,moja córeczka amelka chodzi tam z miłą chęcią,bardzo dużo z tego przedszkola wyniosła,bardzo miłe panie ,i tak wogóle sam pozytyw,polecam to przedszkole
Link  

Komentarze do opinii:

Witam. Jestem całkiem odmiennego zdania. Mój syn był tam krótko ze względu na brak należytej opieki i beznadziejnego wyżywienia.

KK | 2010-09-10 18:58:49

Witam. Jeżeli Pani syn był krótko to jak mogła Pani wyrobić sobie opinię. Trzeba najpierw dokładnie poznać pracę przedszkola i pań tam pracujących a dopiero wówczas zabierać głos. Łatwo w ten sposób skrzywdzić drugiego człowieka. A to beznadziejne wyżywienie Pani "zdaniem", gotowane jest z myślą o gustach dzieci a nie rodziców. Bo w tym przedszkolu najważniejsze jest dobro dziecka. Pozdrawiam

Hanna Tomaszewska | 2011-06-01 11:46:32

witam ponownie,zgadzam się z Panią Hanną Tomaszewską,ludzie wypisują czasami takie bzdury że aż się nie chcę tego czytać,przedszkole naprawdę jest godne polecenia pod każdym względem,moja córka chodziła tam przez trzy lata i nigdy nie miałam cienia wątpliwości czy dobrze postąpiłam wysyłając ją tam.Teraz chodzi do zerówki w szkole,ale zawsze powraca ciepłymi słowami o przedszkolu Alfik,i o Paniach pracujących tam,-pozdrawiam

DOROTA PRZYBYŁOWSKA | 2011-06-02 09:04:28

Dodaj komentarz do opinii

autor: Roszak Agnieszka
dodano: 2009-07-24 08:26:00

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Syn mój z wielkim bólem serca rozstawał się z przedszkolem uważam że to najlepsza placówka tego typ w Toruniu mam same pozytywne wspomnienia i odczucia .Oliwier serdecznie pozdrawia całe przedszkole.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

Oceń przedszkole

Komentarz do oceny (wymagany)

Podpisz się imieniem i nazwiskiem aby, dodać wiarygodności opinii
(nie będzie publikowany)

Ocena ogólna:

Personel:

Wyposażenie:

Zajęcia dodatkowe:

Treść:

Zapoznałem sie i akceptuję regulamin

Aby uniknąć fałszywych opinii wymagane jest potwierdzenie swojej opinii poprzez wiadomość e-mail, którą otrzymasz po wysłaniu oceny. Zarejestruj się aby tego uniknąć.