Oceń przedszkole
Oceń przedszkole
Oceń Przedszkole
Oceń przedszkole

PRZEDSZKOLE NR 194

Typ: brak specyfiki | publiczna

Patron:

Brak patrona

Dane adresowe:

02-495 Warszawa
ul. Walerego Sławka 7
woj. mazowieckie

Dane kontaktowe:

tel. 226674344
fax. 226674344

Strona www:

brak

Informacje:

ilość dzieci: 208
ilość nauczycieli: 18
ilość oddziałów: 8

Ocena przedszkola

Ilość ocen: 3

Ocena ogólna:

Personel:

Wyposażenie:

Zajęcia dodatkowe:

Ranking przedszkola

Powiadom znajomego

Powiadom mnie o nowych opiniach

Konto przedszkola

Załóż bezpłatne konto przedszkola, aby wypowiadać się w imieniu placówki.

Tylko dla osób upoważnionych.

Zarejestruj się

Opis przedszkola

Godziny otwarcia

Od razu na wstępie zmodyfikuję nieco wpis: w ramach tego przedszkola do końca czerwca działa filia na ulicy Górna Droga (w obrębie Osiedla Jerozolimskiego w Warszawie-Ursusie), która jest wspaniałym kameralnym miejscem, które po złych doświadczeniach w przedszkolu na Bródnie pokochała moja Córka i dziękuję Kadrze za to, że przywróciła mojemu Dziecięciu radość z uczęszczania do przedszkola, pozbawiając stresu i niechęci, jaką potrafiło "obdarzać" mojego Przedszkolaka Ciało Pedagogiczne z Przedszkola Nr 18 na ulicy Boliwara. Niniejszym podaję godziny otwarcia placówki na ul. Górna Droga (nie ma jej jeszcze w wykazie na tej stronie) identyczne z czasem "pracy" na ul. Walerego Sławka, czyli w tzw. siedzibie głównej: 6.30 - 17.30 (bardzo dogodne godziny "urzędowania"- zwłaszcza w przypadku, gdy mama i tata pracują i to w znacznej odległości od miejsca edukacji dziecka). Niech to będzie zachętą dla Dyrektorów innych przedszkoli - to naprawdę pomaga nam, rodzicom.

Oferta przedszkola

Dobra zabawa, miłe i cierpliwe Wychowawczynie (kadra w zróżnicowanym wieku, ale fajna i chyba z powołania), angielski, taniec towarzyski, korektywa, dyżury psychologa i logopedy, rytmika, dużo zajęć plastycznych, konkursy, bogata i ciekawa oferta kulturalna (kino, teatr, wycieczki tematyczne w ramach dobrowolnie skalkulowanej opłaty na komitet rodzicielski), imprezy świąteczne i okolicznościowe, pikniki, bardzo konkretna i rozsądna "władza" czyli Pani Dyrektor i wszystkie V-ce...

Wyżywienie

Musi być smaczne, skoro dziecko po powrocie opowiada przez pół godziny, czego to nie jadło w ciągu dnia, można odnieść wrażenie, że dzieciaki jedzą tam prawie bez przerwy. Miło, że Dyrekcja zamieniła przekąski z Nutello-kanapek na owoce - zdrowiej, taniej i smaczniej.

Zajęcia dodatkowe

Korektywa, angielski (Lektor, Pan Maciek - REWELACJA! Zdecydowany lider w klasyfikacji KADRY), taniec towarzyski (bardzo dobra Trenerka, widać, że chce te dzieci naprawdę nauczyć zgrabnie i z gracją się ruszać), rytmika (znowu ruch, przy muzyce, czyli to, co dzieci lubią najbardziej). Zajęcia te są dodatkowo płatne - w sumie około 100 zł dodatkowo miesięcznie za cały pakiet. W ramach podstawowej opłaty za przedszkole, jeśli to konieczne - psycholog (pedagog) i logopeda.

Osiągnięcia

Nagrody i wyróżnienia wychowanków w różnych międzyprzedszkolnych konkursach, m.in. śpiewu, tańca itd. Bardzo dobre przygotowanie do wejścia w życie szkolne.

Opinie o przedszkolu

Pamiętaj!
Opinie w serwisie ocenprzedszkole.pl są subiektywnymi ocenami rodziców. Korzystaj z serwisu mądrze i podchodź do informacji z rezerwą.
autor: EWKA
dodano: 2015-01-26 22:29:51

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 5
Mój starszy syn był wychowankiem tego przedszkola, obecnie jest już w 2 klasie szkoły podstawowej. Uważam ze wówczas trafił na super opiekunki, bardzo dobrze został przygotowany do szkoły pod względem edukacyjnym. Zawsze był bardzo zadowolony i nie było żadnych problemów. Nie było sytuacji aby kiedykolwiek miał jakieś zastrzeżenia. Pani Dyrektor bardzo doświadczona osoba, integruje się mocno z dzieciakami. Z tego co zauważyłam zna każde dziecko, wie jak się nazywa itd.. Widać ze bywa w każdej grupie i ma pod swoim czujnym okiem całe przedszkole. Obecnie chodzi tam moje drugie dziecko. Córka jest bardzo skromna dziewczynką, wręcz wycofaną w niektórych sytuacjach- bałam sie jak poradzi sobie w przedszkolu i mimo młodej kadry jaka sie nia opiekuje efekty sa naprawdę zadowalające, rozwija sie z miesiąca na miesiąc i zawsze z przyjemnością biegnie do przedszkola. Po dłuższej przerwie chce zawsze szybko wracać gdyż uważa iż dzieci i Panie na pewno za nią tęsknią a to z pewnością świadczy o poprawnych relacjach w tej placówce. Proszę pamiętać iż jest to publiczne przedszkole i nie porównywać do prywatnych, w których niestety trzeba dobrze zapłacić za opiekę a z tego co wiem tez bywa różnie. Zajęcia dodatkowe sa rownież organizowane w ramach oczywiście możliwości ale nawet jak rodzice chcieliby to rozszerzyć to dyrekcja ma związane ręce przez " górę".
Link  

Komentarze do opinii:

zapomniałam dodać informacji o "myciu zębów"- faktycznie w pierwszym semestrze dzieci nie myją zębów ze względu na rożny poziom akceptacji, to dodatkowy stres dla dzieciaków i wychowawców którzy musza "głaskać" smutne dzieciaki i jednocześnie koordynować grupą w łazience. Oczywiście jak dzieci sie zaklimatyzują i zaczną normalnie współpracować szczoteczki i pasty funkcjonują:) Potwierdzam fakty.

Ewka | 2015-01-26 22:38:30

Dodaj komentarz do opinii

autor: rozżalona mama
dodano: 2014-09-25 15:49:08

Ocena ogólna: 1

Personel: 1
Wyposażenie: 4
Zajęcia dodatkowe: 2
Bardzo się zawiodłam. Moja córka przeżyła tam olbrzymi stres. Poszła do najmłodszej grupy i nie dostała tam merytorycznie dobrej opieki. Bardzo przeżywała okres adaptacyjny, płacz przez kilka godzin, siusiu w majtki, choć w domu nigdy się to nie zdarzyło. Od wychowawczyni usłyszałam, próbując nawiązać współprace, że robi to złośliwie i, że krzyczała tak głośno, że musiały zamykać okna. Jak to świadczy o samym światopoglądzie, nie wspominając o pedagogice..Za każdym razem odprowadzając dziecko miałam wrażenie, że wychowawczyni jest zła, rozzłoszczona, zmęczona i nie zadowolona ze wszystkiego. Tyle widziałam odprowadzając a co było dalej, nie wiem..Odbierałam dziecko po kilku h zapłakane, stojące samo w oknie i słyszałam tylko " znowu się zasikała, znowu płakała cały dzień" jakby faktycznie robiła to z czystej złośliwości.. Jestem przekonana, że to właśnie brak wsparcia, zrozumienia i obojętność Pani sprawiły, że córka dostawała histerii idąc do przedszkola. Okres adaptacyjny jest dla wszystkich trudny, wiem, że praca przedszkolanki bywa wyczerpująca ale skoro już na początku tak bardzo rzuca sie w oczy niezadowolenie i zmęczenie wychowawczyni, to kto ma takim maluchom pomóc poczuć się bezpiecznie w nowym miejscu, sytuacji i sprawnie rozpocząć okres samodzielności?
Poza tym co to za logika? Dzieciom pupy nie pomagają wycierać, chyba, ze bardzo wołają. Maja się szybko nauczyć same tej czynności, wyrobić tę zdolności manualne a z brudnymi majtkami nauczą się szybciej. Ale zębów się tam nie myje, bo przecież maluchy nie mają takich zdolności, by same sobie umyć dobrze ząbki. Gdzie tu konsekwencja. raczej zwykła wygodna, zmęczonej dziećmi i obowiązkami Pani.
Co zrobiłam, zabrałam stamtąd dziecko. Nie jest mi łatwo ale postawiłam na najważniejsze. Przeniosłam ją od razu do prywatnego przedszkola. Już sama rozmowa z Panią dyrektor wiele mówiła o miejscu. Od 1 dnia moje dziecko ma się świetnie. Płaczę, a właściwie popłakuje przy rozstaniu, ale już za drzwiami jest cisza. Chętnie uczestniczy w zajęciach, wraca śpiewa mi piosenki, mówi słówka po angielsku. Wszystkie potrzeby załatwia w toalecie. Wychodzi z przedszkola zadowolona. Dziś mija dopiero 4 dzień a akceptacja ze strony dziecka jest wyraźna. Nie ma histerii, lubi ciocie, pamięta imiona dzieci. Teraz czuję ulgę ale mam olbrzymi żal, nie do samego przedszkola ale do Pani wychowawczyni, na którą trafiła moja córka. Uważam, że to skandaliczne podejście i współczuje dzieciom, szczególnie tym wrażliwym, które tego podejścia doświadczą.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: zuzanna25
dodano: 2009-06-25 13:25:16

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
Uważam, że jest to miejsce, w którym dziecko, pod fachową i czułą opieką Personelu może spędzić miło i konstruktywnie czas, podczas rodzice zajmują się pracą zawodową lub opieką nad młodszym rodzeństwem. Bez napięcia i stresu, w miłym towarzystwie i bezpiecznie nasze dzieci pokonują kolejne etapy edukacji przedszkolnej, aby następnie bez większych problemów, płynnie i z przyjemnością rozpocząć naukę w szkole. Polecam szczególnie rodzicom dzieci wrażliwych i małych indywidualistów. Tu żaden mały człowiek nie jest anonimowy, pomijany albo zaniedbany. Moje dziecko odzyskało tu równowagę psychiczną utraconą na skutek nieprzyjemnych wspomnień związanych z poprzednim przedszkolem, które nie miało nic wspólnego z przyjaznym miejscem, nawiązało przyjaźnie, nauczyło się istotnych czynności niezbędnych w codziennym życiu, a teraz bez strachu myśli o szkole i nowym otoczeniu.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

Oceń przedszkole

Komentarz do oceny (wymagany)

Podpisz się imieniem i nazwiskiem aby, dodać wiarygodności opinii
(nie będzie publikowany)

Ocena ogólna:

Personel:

Wyposażenie:

Zajęcia dodatkowe:

Treść:

Zapoznałem sie i akceptuję regulamin

Aby uniknąć fałszywych opinii wymagane jest potwierdzenie swojej opinii poprzez wiadomość e-mail, którą otrzymasz po wysłaniu oceny. Zarejestruj się aby tego uniknąć.