Przedszkole w Lusowie

woj. wielkopolskie

autor: Wojciech A. Kucharski
dodano: 2010-03-22 12:06:27

Przedszkole pięknie położone. Plac zabaw w układzie tarasowym zbiegającym ku brzegowi Jeziora Lusowskiego nad którym jest położone. Taka lokalizacja sprawia, że nawet w gorące dni letnie jest tu przyjemnie i świeżo. Teren opłotowany, od strony jeziora zasłonięty drzewami dającymi na części placu zabaw (piaskownice) miły cień. Wyposażenie placu bardzo dobre. W sprzyjających warunkach pogodowych dzieci codziennie chodzą na spacery. Zarówno w zimie jak i w innych porach roku, za zgodą Księdza Proboszcza, bawią się na dużym placu należącym do Parafii Rzymsko-Katolickiej w Lusowie - plac ten bezpośrednio przylega do terenu przedszkola. Sam budynek przedszkola: parterowy, dwusalowy. Sale duże, bardzo jasne, z dużymi oknami o wystawie południowej w widokiem na jezioro. Dzieci podzielone na dwie grupy wiekowe 3+4 oraz 5 latki - łącznie 50 dzieci. Dobrze wyposażone we wszelkiego rodzaju zabawki i pomoce - stale uzupełniane. W piwnicy przedszkola wydzielono dobrze wyposażoną salę do ćwiczeń. Przedszkole oferuje sporo różnorodnych zajęć dodatkowych: tańce, rytmikę, język angielski etc... oraz wszelkiego rodzaju wyjścia do kina, teatru, na koncerty czy nawet przedstawienia do pobliskiej szkoły Podstawowej.
No i personel: zarówno Pani Dyrektor, Panie Przedszkolanki jak i cały Personel Pomocniczy przedszkola - bez zarzutu. Dzieci bardzo sobie chwalą szczególnie pracę Pań Kucharek :). Wiem co piszę, bo przeszło przez to przedszkole jedno z moich dzieci a dwójka nadal się w nim z radością "kształci". O przedszkolu dobrze świadczy chęć, z jaką dzieci do niego rano idą - no i pytania w weekendy: kiedy znowu pójdą. To chyba najlepsze świadectwo jakie może może uzyskać przedszkole.