Oceń przedszkole
Oceń przedszkole
Oceń Przedszkole
Oceń przedszkole

Przyjaciele Kubusia Puchatka

Typ: brak specyfiki | niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej

Patron:

-----------

Dane adresowe:

84-200 Wejherowo
ul. Harcerska, filia: Ofiar Piaśnicy 22 23 a
woj. pomorskie

Dane kontaktowe:

tel. 506117419, 501376100
fax. brak danych

Strona www:

brak

Informacje:

ilość dzieci: 150
ilość nauczycieli: 10
ilość oddziałów: 8

Ocena przedszkola

Ilość ocen: 61

Ocena ogólna:

Personel:

Wyposażenie:

Zajęcia dodatkowe:

Ranking przedszkola

Powiadom znajomego

Powiadom mnie o nowych opiniach

Konto przedszkola

Załóż bezpłatne konto przedszkola, aby wypowiadać się w imieniu placówki.

Tylko dla osób upoważnionych.

Zarejestruj się

Opis przedszkola

Godziny otwarcia

Placówka prowadzi zajęcia od poniedziałku do piątku
w godzinach: 6.30 - 17.00.

Oferta przedszkola

Fachowa kadra dydaktyczna (nauczyciele przedszkola, pedagodzy, psycholog dziecięcy,wykwalifikowane opiekunki, pielęgniarka, rytmik, trenerzy gimnastyki korekcyjnej, logopedzi, anglista ze specjalizacją przedszkolną i wczesnoszkolną , bogaty kanon niepłatnych zajęć dodatkowych: 2 razy w tygodniu jęz. angielski, gimnastyka korekcyjna, zajęcia rytmiczno - umuzykalniające. Dla zainteresowanych rodziców możliwość współpracy z logopedą. Domowa kuchnia dostosowana do wymagań diety małego dziecka oraz upodobań przedszkolaków. Rodzinna atmosfera powstała dzięki ochoczej współpracy rodziców z kadrą i dyrekcją, czego przykładem są liczne uroczystości z udziałem kochanych rodziców i członków rodziny przedszkolaków oraz chętny udział rodziców w życiu przedszkola.

Wyżywienie

O godzinie 9.00 przedszkolaki zbierają się na śniadaniu składającym się z urozmaiconych, kolorowych kanapeczek oraz płatków śniadaniowych z mlekiem, bądź innej pożywnej potrawy. Pomiędzy śniadaniem, a obiadem dzieci otrzymują przekąski w postaci świeżych owoców i warzyw. Dwudaniowy obiad podawany jest o godzinie 12.00. Ostatni posiłek podawany jest o godzinie 14.30 w formie podwieczorku.

Zajęcia dodatkowe

język angielski - 2 razy w tygodniu;
zajęcia rytmiczno - umuzykalniające - 1 raz w tygodniu;
gimnastyka korekcyjna - 1 raz w tygodniu;
zajęcia logopedyczne grupowe - 2 razy w miesiącu;
w razie potrzeby: indywidualne zajęcia logopedyczne.

Osiągnięcia

Placówka ciesząca się bardzo dobrą opinią, czego dowodem jest konieczność utworzenia nowych oddziałów przedszkolnych. Jedyna jednostka niepubliczna w Wejherowie posiadająca oddziały żłobkowe dla maluszków już od 4 miesiąca życia.

Opinie o przedszkolu

Pamiętaj!
Opinie w serwisie ocenprzedszkole.pl są subiektywnymi ocenami rodziców. Korzystaj z serwisu mądrze i podchodź do informacji z rezerwą.
autor: Anita U.
dodano: 2017-12-17 14:34:26

Ocena ogólna: 1

Personel: 1
Wyposażenie: 1
Zajęcia dodatkowe: 1
Moja córka już nie chodzi do tego przedszkola, jest już w podstawówce. Ale komentarz postanowilam napisać ponieważ do przedszkola zaczęła uczęszczać moja druga 3 -letnia córeczka. Ale nie do tego, o którym mowa. Teraz mam porównanie jak różne sa przedszkola i panie. Jeśli chodzi o przedszkole Przyjaciele Kubusia Puchatka to nie mam dobrego zdania.W grupie do ktorej chodzila moja córka panie nie prowadzily żadnych kreatywnych zabaw ,jedynie co robiły dzieci to tylko rysowały.Zmuszanie do jedzenia, ,a za szeptanie podczas leżakowania (leżenie na poduszce na podłodze) kara w kącie. Pani Marta przedszkolanka ,okropna kobieta ,w ogóle nie powinna uczyć. Ogólnie warunki pozostawiają wiele do życzenia. Plac zabaw to jakaś ruina, gdzie często dzieci robiły sobie krzywdę.Wysypany kamieniami, rozwalajace sie sprzęty.I ta wszelka niechęć pań do czegokolwiek,a panie dyrektorki świetnie potafią się bronić oczerniając rodzica.Patrząc na młodszą córkę ,która uwielbia swoje przedszkole,gdzie widać ,że panie lubią dzieci i swoja pracę, nie moge sobie darowac ,że tą starsza nie przenioslam ,gdzie indziej.Tym bardziej,że nie chciała tam chodzić. Ale poprostu było blisko . Córka nic z tego przedszkola nie wyniosła, nic pozytywnego. Jest teraz tyle przedszkoli, że warto poszukać innej placówki, gdzie wychowawczynie podchodzą z empatią do dzieci i do rodziców. A nie nastawiają się na robienie pieniędzy. Wiem ,że takie są, bo teraz moja młodsza do takiego uczęszcza.Mam nadzieje ,że moja opinia pomoze jakiemus rodzicowi jeżeli ma dylemat jaka placowkę wybrac.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: JA
dodano: 2015-06-03 21:57:14

Ocena ogólna: 4

Personel: 3
Wyposażenie: 4
Zajęcia dodatkowe: 4
Pani Agata ze żłobka II- skończyła "Administracje Publiczną"!!!! To jakaś kpina a gdzie wychowanie pedagogiczne???? No ale jak się zatrudnia swoją rodzinę to widocznie, wykształcenie i doświadczenie nie ma znaczenia. Szkoda tylko że taka osoba zajmuje się naszymi dziećmi.......:(
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: E!
dodano: 2015-05-09 15:40:42

Ocena ogólna: 1

Personel: 1
Wyposażenie: 1
Zajęcia dodatkowe: 1
Do Rodziców!!!!!! Radziłabym sprawdzić dokładnie jakie wykształcenie ma "pani Ewa", bo jeśli się nie mylę co do osoby, to jest to zwykła sklepowa, z roczna szkołą policealną zapewne o kierunku opiekunki dziecięcej... bo żadne studia pedagogiczne nie trwają rok
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: mama od lat
dodano: 2015-01-13 18:41:55

Ocena ogólna: 4

Personel: 4
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 5
Chwała dla pani Anety. Nie ważne z jakim problemem się przyjdzie, pani wysłucha, doradzi, a jeśli nie wie lub nie jest pewna to sprawdzi i przekaże. Ostatnio przytrafiła mi się pewna nieprzyjemna kwestia z dzieckiem, pani nie była pewna, co zrobić i co? Wieczorem SMS, link do strony i prośba o kontakt w razie kłopotów. Nie można czegos znalezc ?Kilka godz i tel z dobrą wiadomością.
To samo z usprawnienia niem nieobecności. To pani dzwoni z pytaniem, czy dziecko chore, przygotuje zadania do domu, żeby nie robić zaległości. Tego wcześniej nie było a pani aneta wraca do dobrych nawyków z dawnego funkcjonowania placówki. Zresztą dość powiedzieć ze syn tylko pyta czy juz jest pani.
Skoro wreszcie zainstalowano domofon to miło by było żeby i inne panie pamiętał uśmiechu, bo nie wiadomo czy wyjść czy nie. To na przyszłość.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: mama dwóch synków
dodano: 2014-01-14 10:07:19

Ocena ogólna: 3

Personel: 3
Wyposażenie: 3
Zajęcia dodatkowe: 5
Przedszkole Tragedia. Jak zapisywałam dzieci wszystko fajnie pięknie. Teraz to chcę zabrać z tamtąd moich synków jak najszybciej. Placówka na Harcerskiej to tylko na kasę idzie. O dzieci wogule nie dbają. Moje dziecko codziennie wracało z ubrudzonymi majtkami, jak zapytałam pani czemu to mi odpowiedziała że nie jest tu od podcierania tyłków dziecią. SKANDAL a nie opiekunka do dzieci. Przedszkole wogule nie zabezpieczone, każdy może wejść i wyjść. Nie które panie to mają takie słownictwo do dzieci że zastatnawiam się jak wogule tam pracują. Naparwdę na pierwsze oko przedszkole bez zastrzeżeń niestety dopiero codzinnym odwożeniem dzieci widzi się jak jest tam naparwdę. Jedyne co to zajęcia dodatkowe prowadzone przez super osoby i jedzenie dzieci zawsze bardzo zadowolone i najedzone. Niestety co do higieny dzieci i ich przewijania to zastatnawiam się GDZIE JEST SANEPID
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: pozytywnie zaskoczona
dodano: 2013-10-15 19:22:37

Ocena ogólna: 5

Personel: 6
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 4
nie tak dawno miałam okazję poznać pewną młodą osobę, która w kilka minut podbiła serce mojego niepełnosprawnego dziecka. Los sprawił , że odbierając z przedszkola siostrzenicę znowu się spotkałyśmy. Okazuje się, że pani od niedawna pracuje w przedszkolu na ulicy harcerskiej i aspiruje w przyszłości być oligofrepedagogiem, Życzę takiego nauczyciela i mojemu dziecku.
Pozostaje gratulować Paniom Dyrektorkom wyboru takiego pracownika i mieć nadzieję, że pozostałe Panie tam pracujące pracują z takim samym zaangażowaniem i zapałem.
Wielki plus dla przedszkola na harcerskiej, o którym słyszałam wcześniej niezbyt pochlebne opinie. Złego słowa nie powiem.
Link  

Komentarze do opinii:

Niestety,ale obawiam się że skoro ta Pani jest taka dobra, to niebawem znajdzie przedszkole, które da jej większe możliwości. W tym przedszkolu niestety ale Panie dyrektor nie potrafią zadbać ani o pracowników ani o dzieciaczki. W grupie średniaków na 18 dzieci jest 1 opiekunka...nawet najbardziej uzdolniona i kreatywna osoba nie da sobie rady w nauczeniu tego co by chciała takiej grupy. Dyrekcji szkoda jest pieniędzy na zatrudnienie dodatkowej pomocy i to jest przykre że przedszkole z taką dobrą opinią w tej chwili sami sobie ją psuja, dzieci nigdzie nie wychodzą nie jeżdżą ewentualnie na polankę przed przedszkolem, oczywiście nie można obwiniać tym opiekunki, bo one są odpowiedzialne za te dzieci, a pracuje ich tam za mało, aby iść z dziećmi gdziekolwiek dalej,

KT | 2013-11-13 13:01:23

18 ? To raczej nieporozumienie bo samych średniaków jest 24 a jak grupa jest łączona ze starszakami których jest ok 15 to jedna opiekunka ma ok30 dzieci. To jest przedszkole nastawione nie na edukację ale na przechowywanie dzieci. Dzieci nawet nie wychodzą na zewnątrz cały dzień siedzą w nie wywietrzonej sali. Bo dziwne by było gdyby jedna opiekunka szła na dłuższy spacer z 30 dzieci nie wspominając o pokazaniu dzieciom ciekawych miejsc. To jest przykre że przy takim poziomie bezrobocia nie zatrudni się chociażby na staż dodatkowej osoby a zatrudnionym paniom nie chce się pracować i uczyć dzieci. Jedynie od Pani Anetki bije ciepło i serce do dzieci widać jej zaangażowanie i zapał do pracy z dziećmi dodatkowa pochwała dla Pana Mateusza za przyrządzania pysznych dań dla każdego niejadka. A

mam | 2013-12-17 10:09:05

Dodaj komentarz do opinii

autor: harce
dodano: 2013-09-17 21:52:50

Ocena ogólna: 1

Personel: 1
Wyposażenie: 1
Zajęcia dodatkowe: 1
Dodano opinie do przedszkola Przyjaciele Kubusia Puchatka:
http://www.ocenprzedszkole.pl/przedszkole/przyjaciele-kubusia-puchatka/2533#opinia2533
Oceny: 1 | 1 | 1 | 2
Treść opinii:
Opinia jest *AKTYWNA*

moje dzieci testowaly przedszkole na harcerskiej... Kilkakrotnie jak przyprowadzałam dziecko z samego rana czuc bylo dym papierosowy, to samo bylo jak odbieralam dziecko przed 17 nie czuc bylo tego z sali na dole ale z sali u góry, niestety nigdy nie dowiedzialam sie ktora z Pań pali czy to jest Pani sprzatajaca czy ktoras z opiekunek- do kuchni niestety rodzic nie ma prawa wejsc. Nie wazne, zastanawiam sie czy te Panie również palą przy swoich dzieciach, ale jakim prawem pala przy naszych-moze nie bezposrednio przy dziecko ale w pomieszczeniu w ktorym dzieci wczesniej czy pozniej przebywają

----
*Kasuj?* http://www.ocenprzedszkole.pl/admin/opinions/delete/2533
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: harce
dodano: 2013-09-17 21:51:56

Ocena ogólna: 1

Personel: 1
Wyposażenie: 1
Zajęcia dodatkowe: 2
moje dzieci testowaly przedszkole na harcerskiej... Kilkakrotnie jak przyprowadzałam dziecko z samego rana czuc bylo dym papierosowy, to samo bylo jak odbieralam dziecko przed 17 nie czuc bylo tego z sali na dole ale z sali u góry, niestety nigdy nie dowiedzialam sie ktora z Pań pali czy to jest Pani sprzatajaca czy ktoras z opiekunek- do kuchni niestety rodzic nie ma prawa wejsc. Nie wazne, zastanawiam sie czy te Panie również palą przy swoich dzieciach, ale jakim prawem pala przy naszych-moze nie bezposrednio przy dziecko ale w pomieszczeniu w ktorym dzieci wczesniej czy pozniej przebywają
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Mama M.
dodano: 2013-05-31 19:06:49

Ocena ogólna: 1

Personel: 1
Wyposażenie: 2
Zajęcia dodatkowe: 5
Opinia dotyczy placówki z ul. Harcerskiej. Zabrałam z tamtąd dziecko w połowie ubiegłego roku.
O przedszkolu: rok 2009 był ok jednak z roku na rok przedszkole obniża poziom, żeby nie powiedzieć gorzej.
Brak wsparcia, zainteresowania zgłaszanymi placówce problemami. Zgłaszający, jego dziecko jak i sam problem są lekceważone i bagatelizowane.
Dzieciaki leżakują na kafelkach pokrytych cienką wykładziną. Brak leżaków, brak karimaty czy czegokolwiek cieplejszego. Zgłosiłam problem dyrekcji, ta stwiedziła, że starszaki i średniaki nie leżakują.
Dzieci traktowane są przedmiotowo, niesprawiedliwie i są poniżane. Dostają kary typu zakaz wychodzenia z sali nawet za potrzebą. Rodzicom potem zgłasza się, że 5-latek "nie wytrzymał" do toalety! Opiekunki straszą dzieci aby wymóc na nich określone zachowanie, zbyt często podnoszą głos na swoich wychowanków.
Brak zabezpieczenia przedszkola przed niekontrolowanym opuszczeniem go przez maluchy (moje dziecko zdołało wydostać się z przedszkola na ulicę), drzwi sa ciągle otwarte - latem nawet na oścież!
Moje dziecko dopiero teraz chodzi do przedszkola (nowego) z radością.
Obserwujcie swoje pociechy i uważnie słuchajcie co do Was mówią. Zachowanie oraz wszelkie jego zmiany wiele mówią o warunkach w jakich dziecko przebywa większość czasu.
Link  

Komentarze do opinii:

O rety "Mamo M" co Ty wypisujesz? Moje dziecko chodzi na Harcerską prawie 3 i mam zupełnie inne wrażenie. Opiekunki kochają dzieci, a dzieci kochają je. Wiele się uczą nowych ciekawych rzeczy na praktycznych przykładach a nie z książek. Co do zgłaszanych potrzeb to też mam zupełnie inne zdanie jak tylko została otwarta Filharmonia zgłosiliśmy wychowawczyni i Pani Dyrektor że chcielibyśmy żeby nasze dzieci poszły tam na przedstawienie...za tydzień idą. Owszem chciałybyśmy żeby dzieci wychodziły jak najwięcej, ale naprawdę dzieci tam się nie nudzą ( ze względu na brak dotacji ten rok był skromniejszy, ale i tak Panie się starały a to wyjście do kwiaciarni czy do parku a to teatrzyk w przedszkolu...) kiedy Pani słyszała jak Opiekunki krzyczą bo nie raz je podziwiam jak tam wchodzę że wytrzymują z krzykami dzieci, a one zawsze się uśmiechają i mówią że to są dzieci muszą się wyszaleć. Oczywiście trzymają dyscyplinę bo bez tego dzieci weszły by im na głowę

Średniakowa Mama | 2013-06-07 10:50:44

PS: Dziękujemy Pani Natalii za zorganizowanie świetnego przedstawienia na dzień Mamy i Taty oprócz podziwiania talentu naszych dzieci mogliśmy poznać ich zabawy i życie przedszkolaka :) A ramki ze zdjęciami są przepiękne ( babcie zazdroszczą :P)
PS: Mogłaby Pani zająć się dodatkowo fonografią

Średniakowa Mama | 2013-06-07 10:58:03

zgadzam sie z opinią Mamy M w maluchach dzieci dostaja chociaz jakies karimaty czy cos takiego 4 latki jak chca odpoczac i polezec to leza na zimnej ziemi nie dostaja nawet kocykow zima zapalenie pęcherza to standard. Panie tlumacza sie tym ze 4 latki nie powinny juz miec przerwy na sen a odpoczywac moga na krzeselkach. Jak odbiera sie dziecko to slychac jak Pani krzyczy na dzieci to co sie dzieje jak rodzica nie ma a dzieci maja |tak zwane zajęcia.

lili | 2013-09-17 21:35:02

hm...pani średniakowa mama to raczej pracownik tej placówki a nie rodzic...przykro:((

anna | 2014-09-22 10:42:14

Dodaj komentarz do opinii

autor: Kamila
dodano: 2013-04-09 22:13:01

Ocena ogólna: 2

Personel: 2
Wyposażenie: 2
Zajęcia dodatkowe: 1
Zgadzam sie z opinią , ze dyrektorka miła póki nie wpłaci sie pieniędzy!! Była tylko miła jak zapisywaliśmy dziecko do przedszkola, po roku gdy wypisywaliśmy syna bo duzo chorował zupełnie nie ta kobieta. Z łaską z nami rozmawiała...Dziecko nie chodziło prawie 2-m-ce do przedszkola i należał nam sie zwrot racji żywieniowej - do tej pory p. Marta Dębiec nie raczyła nam oddać pieniędzy, a minął już rok! Mimo,że mąż byl i sie przypominał. Mamy wszystkie dokumenty potwierdzające iz miala nam pani przelac te pieniądze także jeszcze sie tam pokarzemy.
Link  

Komentarze do opinii:

Pisałam wcześniejsze komentarze, ale ten nie należy do mnie, chociaż nick ten sam. Piszę by inni rodzice nie zostali wprowadzeni w błąd. Teraz moje dzieci korzystają z innego żłobka (też prywatnego). Na razie jestem zadowolona, ale się wstrzymam z zachwytami bo Maluchy chodzą tam dopiero od początku marca, jednakże dłużej niż były na Ofiar Piaśnicy. Dodam tylko, że opłaty są też dużo mniejsze. Ofiar Piaśnicy: 530zł, obecny żłobek: 400zł - po zniżce na rodzeństwo z wyżywieniem. Dużym plusem jest, że na stronie żłobka zawsze są aktualne informacje, np. z jadłospisem grupy żłobkowej.

Kamila | 2013-04-10 08:28:30

I tu też się nie zgadzam koleżanka zrobiła swojemu dziecku 3 miesięczną przerwę ( ze względu na poród drugiego dziecka) nie było żadnego problemu, zgłosiła odpowiednio wcześniej taką potrzebę i przez 3 miesiące nie płaciła....Dyrekcja nie jest "pazerna" na kasę mają wiele na głowie i może przez to zapomniały Pani przelać 100zł racji żywnościowej i musiała Pani chwile poczekać. Od września przedszkole tanieje teraz kosztuje 500zł a będzie kosztowało 400zł i stanie się najtańszym przedszkolem w Wejherowie. Nie ma idealnego przedszkola, w każdym z przedszkolu po pewnym czasie wychodzą plusy i minusy. Tutaj pracuję znakomity kucharz moje dziecko nie chce jeść w domu za to wszystko zjada w przedszkolu zawsze jest świeżę i pachnące a że gotowane jest na miejscu więc zawsze ciepłe i jest możliwość dokładki. Na opiekunki też nie mogę powiedzieć złego słowa, miłe ciepłe artystyczne duszę. Polecam wszystkim

średniakowa mama | 2013-06-07 11:06:46

W przedszkolu jest jedna zasada - idziemy na ilosc dzieci a nie na jakosc w zapewnieniu komfortu ich nauczania,rodzice zapisza zaplaca dziecko pochodzi pol roku i najwyzej zrezygnuja i bedzie nastepne. owszem Psnie dyrektor mile przy zapisywaniu pozniej bagatelizuje problem sugeruja ze rodzic przesadza ma sie wrazenie ze Panie dyrektor uwazaja ze ich przedszkole jest jedynym w Wejherowie.

l | 2013-09-17 21:41:50

Dodaj komentarz do opinii

autor: mama z harcerskiej
dodano: 2013-02-05 13:27:29

Ocena ogólna: 3

Personel: 3
Wyposażenie: 3
Zajęcia dodatkowe: 5
Chciałabym przypomnieć Dyrekcji że pół roku temu zmieniła się wychowawczyni w średniakach... obserwując stronę internetową mam wrażenie że zajmują się Panie tylko przedszkolem na ofiar piaśnicy bo w naszym nawet zdjęć aktualnych nie ma...
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Kamila
dodano: 2013-01-18 21:17:07

Ocena ogólna: 3

Personel: 3
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 1
Przedwczoraj spotkała mnie miła niespodziewanka. Otrzymałam zwrot obiecanych pieniędzy od żłobka. Bardzo się cieszę, że udało się polubownie załatwić całą sprawę. Daję więc teraz 3 gwiazdki = opinia neutralna personelowi, 6 gwiazdek = opinia bardzo dobra za wyposażenie, 1 gwiazdkę za zajęcia dodatkowe, bo chyba żłobek ich nie ma. A przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo, żeby moje dzieci z nich korzystały, a jakoś specjalnie na nich mi nie zależało. Najchętniej wolalabym zajęć dodatkowych nie oceniać, ale formularz tego wymaga.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Kamila
dodano: 2012-12-17 22:06:06

Ocena ogólna: 1

Personel: 1
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 1
Jakiś czas temu napisałam negatywną opinię o żłobku. Z całego serca ją podtrzymuję. Już myślałam, że chociaż w kwestii rozwiązania umowy udało mi się dogadać. Dostałam od żłobka pismo, pełne pedagogicznych uniesień wraz z załącznikiem, który miał mnie nauczyć prawidlowego żywienia dzieci, a którego niestety zapomniano dołączyć... Na pismo odpisalam, dołączając własny kalendarz, który dostałam od pediatry. Ponieważ zerwałam umowę z przyczyn leżących po stronie żlobka (niewłaściwa pielęgnacja i karmienie) a żłobek wyciągnął dłoń i zaoferowal mi zwrot części pieniędzy, nie szukałam rozwiązania sprawy w sądzie (chociaż teraz tego nie wykluczam). Napisałam pismo z numerem rachunku, wysłałam listem poleconym, który został następnie awizowany, a ponieważ nikt pisma nie podjął w terminie, polecony wrócił do mnie. Napisałam więc mail do żłobka z prośbą o podanie właściwego adresu. Za radą odpowiadającego na mail, złożyłam pismo na ręce jednej z pań opiekunek. To było 13 listopada. Kilka dni temu napisałam mail z pytaniem, kiedy zwrócą pieniądze. I niestety cisza...
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Kasia
dodano: 2012-11-27 21:41:21

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Mój synek uczęszcza do Kubusia Puchatka na ul. Ofiar Piaśnicy od roku (najpierw do I grupy żłobkowej a teraz do II) . Panie z oby dwu grup są wspaniałe, opiekuńcze i wkładają wiele serca w wychowanie dzieci. Synek jest radosnym i szczęśliwym dzieckiem i bardzo dobrze się rozwija. Każdego dnia jesteśmy informowani przez wychowawczynie ile dziecko zjadło, jak długo spało itp. Poza tym jestem bardzo zadowolona z tego, że przedszkole posiada własną kuchnię. Panie kucharki przygotowują smaczne i zróżnicowane posiłki a mój synek zjada je z wielkim apetytem :) Polecam wszystkim
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: B.M
dodano: 2012-10-18 19:31:56

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Witam!
Jestem bardzo zaskoczona wypowiedzią pani Kamili.Mam też świadomość, że niestety nie wszystkim można dogodzić i każdy ma prawo do swoich osądów i odczuć. Ja jednak uważam, że panie ze złobeczka są bardzo ciepłe i kochane. Moje maleństwo wyszło w spod ich "ramion" we wrześniu.Było tam od piątego miesiąca życia i nigdy, w ani jednej sekundzie tego nie żałowałam. Wiem,że dziecko było w dobrych rękach.Nigdy się nie spotkałam z żadną odmową ze strony pań. Panie zawsze uśmiechnięte... :) i chciałam powiedzieć o najważniejszym! ZNAJĄ ZWYCZAJE DZIECI! kiedyś stałam dłuższą chwilę pod drzwiami (oczywiście panie nie wiedziały) i słyszałam jak p.Kasia mówiła do p.Hani" on się jeszcze nie najadł...za jakieś 15 min będzie chciał dokończyć"-wtedy wzruszyłam się, bo wiedziałam,że mówią o moim maluszku! wiedziałam,ze tam głodny nie będzie! różne są matki i wymagania, tak jak i dzieci, ale w tej placówce dzieci i ich dobro to priorytet. Pani Kamilo bardzo mi przykro, że Pani się tak zawiodła, ale jednocześnie nie zgadzam się z tym, że Pani dzieci były niedopilnowane (kupy w pachwinach)-to trochę niesprawiedliwe! mam ogromny sentyment do tych pań i boli mnie, że ktoś ich nie docenia!bo jakby nie było...wychowały mi dziecko. Dziękuję Wam Panie....Bernadetta
Link  

Komentarze do opinii:

to miała Pani dużo szczęścia, mnie kazano w ramach adaptacji dziecka do żłobka, wprowadzać metody stosowane w żłobku, np. sposób usypiania, wyśmiano opis przyzwyczajeń dziecka w domu, bo i tak żłobek ma swoje zasady, bez komentarza... dziecko nie zostało w placówce.

A.J. | 2012-10-19 13:15:27

Droga pani A.J.
Początki są trudne, szczególnie jeśli mówimy o "dzieciach złobkowych", sama pamiętam jak było mi ciężko i jaka byłam przewrażliwiona.Myślę, że dużo zależy od tego z jakim nastawieniem zostawiamy tam dzieci, jeśli zaufamy tym paniom i pozwolimy opiekować się naszymi dzieci na swój sposób, to okres adaptacji szybko mija.Ja byłam pozytywnie nastawiona i dlatego tak łatwo przebrnęłam przez ten trudny okres. Zresztą moje dziecko na widok pań do dzisiejszego dnia biegnie z wyciągniętymi rączkami.

Bernadetta | 2012-10-20 16:45:41

Droga pani A.J.
Początki są trudne, szczególnie jeśli mówimy o "dzieciach złobkowych", sama pamiętam jak było mi ciężko i jaka byłam przewrażliwiona.Myślę, że dużo zależy od tego z jakim nastawieniem zostawiamy tam dzieci, jeśli zaufamy tym paniom i pozwolimy opiekować się naszymi dzieci na swój sposób, to okres adaptacji szybko mija.Ja byłam pozytywnie nastawiona i dlatego tak łatwo przebrnęłam przez ten trudny okres. Zresztą moje dziecko na widok pań do dzisiejszego dnia biegnie z wyciągniętymi rączkami.

Bernadetta | 2012-10-20 16:45:44

Droga pani Bernadetto, początki są trudne, ale po to jest przemyślana adaptacja, której w tej placówce się nie stosuje, bo rodzice by przeszkadzali i patrzyli Paniom na ręce. A wyrykiwanie się dziecka do granic możliwości w krześle do karmienia i nie zwracanie na to uwagi nadal uważam za karygodne, współczuję też rodzicom, którzy nie mają innych dróg w zapewnieniu opieki dla dzieci, na czas ich pójścia do pracy.

A.J. | 2012-11-28 08:30:03

Do B.M. Nie neguję Pani opinii. Jednakże każde dziecko jest inne. Moje dzieci były karmione ledwo zmiksowaną zupą chociaż prosiłam, by dostawały zupę dobrze zmiksowaną z butelki, a pozostałe posiłki podawane łyżką. Ustaliłam to jeszcze przed posłaniem dzieci do żłobka. A w sierpniu jeszcze to potwierdziłam. Fakt dzieci miały prawie 11 m-cy. To są wczesniaki, miesiąc przed terminem. We wrześniu miały tylko cztery ząbki, a dziąsła opuchnięte i obolałe. Niepogryzione warzywa były w ich kupie. Płakały mi bo bolały ich brzuszki. A że jadły w dzień mniej to w nocy zaczęły się budzić by dojeść. Ze żłobka wracały wymęczone i smutne. Wreszcie tak mi się rozchorowały, że przez dwa tygodnie walczyliśmy z chorobą. Co do kupy na koszulce - to nie przesada. Sama się dziwowałam jak tak kupa tak wysoko zawędrowała. A jak jeszcze trzeba koszulkę wyprać ręcznie - to się zapamięta na dłużej ;) Odparzeń od tamtego czasu też nie zanotowałam. Nawet nie mam w domu kremu ani pudru. Byłam bardzo pozytywnie nastawiona do żłobka. Panie opiekunki bardzo miłe i uprzejme. Piękne zaplecze. Niestety coś zaszwankowało, ale może da się to naprawić i kolejni rodzice na tym skorzystają. Z negatywnych rzeczy mogę jeszcze potwierdzić, że dzieci mimo, że nie jadły siedziały w krzesełkach do karmienia lub w łóżeczkach - chociaż nie spały. Szkoda bo taka przestrzeń i miałam nadzieję, że będą miały w końcu trochę miejsca do dreptania. Żeby nie było: były tez pozytywne rzeczy. Panie uczą samodzielnego jedzenia i picia z butelek. Dzieci w słoneczną pogodę są zabierane na pół godziny do ogródka. P.S. Dzieciom od tego czasu urosło sporo ząbków, pomimo straszenia w żłobku - odruch żucia im nie zanikł, pięknie gryzą, ząbki proste. I uwielbiają zupy. Już z kawałkami warzyw. Pałaszują aż miło. Może ktoś mi zarzucić co może wiedzieć świeżo upieczona mama dwójki dzieci. Tak się złożyło, że od 10 roku życia pilnowałam dzieci. Mam ośmioro siostrzeńców. Byłam też nianią obcych dzieci. Każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby. Pozdrawiam serdecznie.

Kamila | 2012-12-17 22:46:09

Dodaj komentarz do opinii

autor: jkot
dodano: 2012-10-03 22:33:12

Ocena ogólna: 6

Personel: 3
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
Moje dziecko chodzi do najstarszej grupy na harcerską. Przyznam szczerze, że z placówki jestem bardzo zadowolona. Wcześniej chodził tam siostrzeniec - nie widzę aby poziom usług spadł. Niepokoi mnie tylko zbytnia poufałość wychowawczyni grupy z rodzicami. Z opinii zebranych w szatni widać, że nie tylko ja wolałabym aby mój kontakt z nauczycielem dziecka był bardziej formalny. Szkoda, że dyrekcja tego nie zauważa...
Link  

Komentarze do opinii:

"Szkoda" to jest taka,że nie powiedziała mi tego Pani/Pan wprost.Jeżeli moje rozmowy z rodzicami o ich dzieciach,edukacji,pracy na zajęciach świadczą o "zbytniej poufałości" to proszę mi o tym powiedzieć.Mam 13 dzieci w grupie i dla mnie to One są najważniejsze a nie "spoufalanie się" z ich rodzicami.p.Patrycja

p.patrycja | 2012-10-04 09:14:59

To chyba dobrze ze opiekunki starają się być w dobrych partnerskich relacjach z rodzicami, takie jest to przedszkole tam nie ma służbowego nastawienia, tylko domowa atmosfera. Pani Patrycja jest stosunkowo młodą wychowawcą i być może ten fakt jest nie do przyjęcia dla mam " w starszym wieku" - bez urazy oczywiście- które z pewnością wiedzą lepiej, ale jeżeli nie podoba się Pani sposób w jaki układane są relacje w tym przedszkolu opiekunek z rodzicami to może niech przeniesie Pani dziecko do sióstr zakonnych może tamtejsze relacje będą Pani pasowały....
Pozdrawiam wszystkie Panie z Harcerskiej-

rodzice średniaków | 2012-11-27 21:04:00

młodą wychowawczynią - oczywiście...:)

rodzice średniaków | 2012-11-27 21:07:44

Dodaj komentarz do opinii

autor: Klaudia S
dodano: 2012-10-02 22:45:29

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Mój Maluszek od 8 miesięcy chodzi do młodszej grup żłobkowej. Mieliśmy z mężem spory kłopot z naszym niejadkiem i to właśnie nianie uświadomiły nam, że zamiast kolejnej kaszki i papki powinniśmy dostosować konsystencje pokarmu do wieku synka. I brawo - udało się . WIELKIE DZIĘKI
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Kamila
dodano: 2012-09-27 20:09:20

Ocena ogólna: 3

Personel: 1
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 1
Miałam dwójkę maluszków w żłobku przez wrzesień. Zabrałam bo panie miały inną wizję karmienia niż ja, bo takie mają wytyczne, chociaż ustalenia z panią dyrektor AŚ były inne. Poza tym przyniosłam paczkę chusteczek nawilżanych dla dzieci. Po pół miesiąca paczka była nietknięta. Zapytałam się jak to możliwe. Okazało się, że panie używaja chusteczek jak popadnie, z paczek przyniesionych przez innych rodziców. Kiedy zwróciłam pani uwagę, że nie chcę by moje dzieci "testowały na pupie" każdego dnia inne chusteczeki, pani się obruszyła i powiedziała, że mają PIĘTNAŚCIORO dzieci do opieki i nie będzie pilnowała, które kosmetyki należą do którego dziecka. W ten sposób dowiedziałam się skąd dzieci miały wysypkę. Raz odebrałam dziecko z resztkami kupy w pachwinach, posypanej mąką ziemniaczaną. Zmieniałam pieluszkę i wycierałam resztki kupy przy pani i zapytałam co to jest. Spokojnie odpowiedziała, ze mąka ziemniaczana na odparzenia. Moje dzieci nigdy nie miały żadnych odparzeń i nie musiałam nigdy posypywac czy smarować czymkolwiek. Raz dostałam koszulkę ze śladami kupy sięgającej aż do łopatek. Poza tym ciągle otwarte drzwi do budynku, szatnie dostępne dla osób postronnych. Nikt nie patrzy kto wchodzi i po co... Dzieci od tygodnia nie mogę wyleczyć z przeziebienia. Pani dyrektor MD w rozmowie ze mną stwierdziła, że jestem śmieszna z takimi zarzutami. I pomyśleć, że posłałam tam moje maluszki :(
Link  

Komentarze do opinii:

Wpółczuję Ci bardzo takich przykrych sytuacji, najgorzej, że po takich rozmowach z ludźmi, którzy powinni wykazywać się nie tylko kulturą ale i swego rodzaju ogładą w kontaktach z rodzicami, którzy są ich klientami, człowiek ma wrażenie że jest z innej planety, że chce dla własnego dziecka dobrze. Ja zabrałam dziecko po 3 dniach, jak widziałam, że przed obiadem, dziecko słabo chodzące lub zbyt zajmujące uwagę, bo nowe w grupie jest ładowane w krzesełko do karmienia i zrykuje się do granic możliwości, bo Pani w tym czasie musi przygotować talerze i sztućce. To chyba jakaś pomyłka powinno być zatrudnione więcej osób, skoro Panie zamiast zajmować się samymi dziećmi, muszą wykonywać pracę za Panie pracujące w kuchni, albo szwankuje organizacja pracy. Zabrałam dziecko, ale usłyszałam, że szkoda, bo syn miał zadatki aby się u nich uchować... Dziękuję bo wynika, że Panie prowadzą chów dzieci, a to mi jakoś nie pasuje do takiej placówki...

Ania Wejherowo | 2012-09-28 09:58:12

Dodaj komentarz do opinii

autor: tata
dodano: 2012-09-20 16:43:20

Ocena ogólna: 4

Personel: 3
Wyposażenie: 4
Zajęcia dodatkowe: 4
a ja jestem z roku na rok coraz bardziej rozczarowany , początek to była moc starań i chęci by przyciągnąć "klientów " teraz przedszkole spada z poziomem i zaangażowaniem w to co robi po równi pochyłej i nastepnego dziecka juz tu nie pośle.
Link  

Komentarze do opinii:

Myślę że to przedszkole nie spada z poziomem o czym świadczy to, że dzieci jest coraz więcej przychodząc po moją córkę widzę ile teraz jest dzieci a ile było ich kiedyś. Panie jak zawsze się starają pomimo trudnej sytuacji przedszkola porównując do lat ubiegłych w standardzie nic się nie zmieniło. A moja córeczka jak wcześniej jest zadowolona i wciąż mówi, że lubi swoje przedszkole i panie, a to przecież jest najważniejsze a nie jakieś nasze odczucia i przemyślenia co można zmienić.

jestem zadowolona | 2012-10-05 17:24:37

Dodaj komentarz do opinii

autor: mamaaa
dodano: 2012-09-07 17:47:38

Ocena ogólna: 5

Personel: 5
Wyposażenie: 3
Zajęcia dodatkowe: 5
Zawsze mialam dobre zdanie o tym przedszkolu,moja coreczka zawsze byla zadowolona i usmiechnieta,mialam "szanse" porozmawiac z pania o tym co moj niejadek zjadl dzisiaj,jak coreczce poszlo na zajeciach,a teraz kiedy odbieram swoje dziecko,a tam w sali TYLKO 1 pani i dwie grupy to nie ma nawet okazji porozmawiac z pania o wlasnym dziecku,co jest wazne dla mamy niejadka-nie wiem czy to tylko moje odczucie ale nie podoba mi sie to!
Link  

Komentarze do opinii:

Zawsze mialam dobre zdanie o tym przedszkolu,moja coreczka zawsze byla zadowolona i usmiechnieta,mialam "szanse" porozmawiac z pania o tym co moj niejadek zjadl dzisiaj,jak coreczce poszlo na zajeciach,a teraz kiedy odbieram swoje dziecko,a tam w sali TYLKO 1 pani i dwie grupy to nie ma nawet okazji porozmawiac z pania o wlasnym dziecku,co jest wazne dla mamy niejadka-nie wiem czy to tylko moje odczucie ale nie podoba mi sie to! zaniepokokona mama z placowki z ul harcerskiej

mamaaa | 2012-09-07 18:07:21

Dodaj komentarz do opinii

autor: Wioleta R
dodano: 2012-06-15 12:01:44

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Moja córka chodzi do grupy żłobkowej na Ofiar Piaśnicy i jestem bardzo zadowolona.
Niania Hania i Kasia dobrze opiekują się dziećmi, mała sporo się nauczyła. Co najważniejsze bardzo lubi tam chodzić. Jak widzi dzieci i Panie to bardzo się cieszy.
Dodam, ze chodzi tam już prawie rok czasu :)
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: zdziwiony rodzic
dodano: 2012-05-13 22:06:21

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
A ja nie rozumiem jak można było dopuścić do takiej sytuacji...skoro wniosek należało złożyć DO 30 września można było to zrobić np w sierpniu-lipcu-czerwcu... jak moja firma startuje do przetargu, jest wyznaczony termin to nie ma zmiłuj co najmniej 3 dni przed terminem dokumenty są gotowe...każdemu zdarzy się zachorować ale właśnie dlatego że Panie nie pierwszy rok prowadzą tę placówkę to powinny wiedzieć i w kalendarzu co najmniej miesiąc wcześniej mieć zapisane przypomnienie o złożenia deklaracji- jedynego banalnego wymogu dzięki któremu dostaje się nie małe pieniądze... Przykro jest mi słuchać, oglądać i czytać o tym wszystkim-bo Panie zachowały się niepoważnie i nieodpowiedzialnie, mam tylko nadzieje że cała ta przykra sytuacja nie odbije się na opiekunkach i na dzieciach. Bo całą winę za tą sytuacje nie ponoszą urzędnicy tylko Panie Dyrektorki.
Mimo wszystko polecam przedszkola bo Panie opiekunki są fantastyczne, do tej pory był dość bogaty i ciekawy program zajęć dodatkowych. Paniom Dyrektorkom współczuje-ale cóż każdy popełnia błędy na których się uczy...zarówno Paniom jak i nam wszystkim życzę POWODZENIA
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Karolina
dodano: 2012-05-12 11:31:23

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Do przedszkola na Ofiar Piaśnicy chodził i syn i córka. Byłam bardzo zadowolona z opieki nad moimi dziećmi. Jak trafi mi się trzecie to też napewno tam będzie chodziło.
p.s Pani Marcie i Agacie życze powodzenia w walce z biurokracją :)
Mama Pauli i Dominika
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: mamaprzedszkolaków
dodano: 2012-05-04 16:23:31

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Witam, moje dziecko chodzi już trzeci rok szkolny do tej placówki. Nasze zadowolenie wciąż wzrasta. Była to najlepsza decyzja z możliwych, zwłaszcza, że było to nasze drugie przedszkole, pierwsze - totalna klapa. Młodszy Malec uczęszcza do żłobka. Rewelacja. I jako rodzic słyszę o problemach dotacyjnych, wiem, że właściciele znajdą rozwiązanie ale nie rozumiem, jak można robić taki kłopot tak dużemu przedszkolu, od tak dawna funkcjonującemu i specjalizującemu się w opiece nad tak małymi dziećmi. Załuje, że jako wejherowianie wybraliśmy taką władzę. POWODZENIA
Link  

Komentarze do opinii:

a do którego przedszkola uczęszczało dziecko wcześniej?? mam dylemat...co do mojego przedszkola i coś czuję, że powinnam zmienić...

mama. | 2012-05-23 19:26:15

Dodaj komentarz do opinii

autor: mama
dodano: 2012-02-16 20:07:04

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 3
Zajęcia dodatkowe: 5
Dziękuje za wspaniałe przedstawienie z okazji Jasełek. Byłam pod ogromnym wrażeniem scenografii. Dzieci ze wszystkich grup występowały razem i udało się naprawdę super. Oby Panie z Harcerskiej nigdy się nie zmieniły, a samo przedszkole pozostało na tym samym wysokim poziomi
Link  

Komentarze do opinii:

poprosimy o wstawienie filmu z Jasełek
Z góry dziękujemy

Rodzice | 2012-03-01 09:49:39

Dodaj komentarz do opinii

autor: mrufka
dodano: 2012-01-22 16:39:55

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
Już drugie moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola, i to zaczynając grupy żłobkowej. Jestem zadowolona z pracy pań, są bardzo opiekuńcze, ale też wymagające. Dzieci od żłobka mają zajęcia muzyczne, a od 3 latków j. angielski.
Docenia się to przedszkole zwłaszcza w porównaniu z innymi dziećmi, z którymi mam do czynienia w szkole syna - dzieci po szkolnej zerówce i po innych przedszkolach, w ocenie obecnej wychowawczyni szkolnej, znają mniej liter, mniej działań matematycznych, mniej wiedzy ogólnej (mój syn w 5 latkach miał zajęcia z geografii Polski, rzeki, morze, góry, najważniejsze miasta, ale też poznanie wszystkich planet, drzew itp.)
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: mamaprzedszkolaków
dodano: 2012-01-20 22:46:53

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
Mój Maluszek uczęszcza do Przyjaciół.... od trzech lat. Przeszliśmy wcześniej etap słoneczka. I teraz już wiem=, że nic lepszego niż Przyjaciele ... trafić się nam nie mogło, bo lepszych nie ma. Spotykam się z mamami, które przenoszą dzieci tam z innych placówek (również od sióstr i z samorządowego) i aż strach jak człowiek sobie przypomni, że też takie fatalne sytuacje przydarzały się w naszym poprzednim przedszkolu.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: mama
dodano: 2012-01-13 12:30:07

Ocena ogólna: 4

Personel: 6
Wyposażenie: 3
Zajęcia dodatkowe: 5
Ja mam zupełnie inne zdanie o Paniach w przedszkolu. Często zwracam Paniom na coś uwagę, czy proszę o jakieś zmiany i Panie zawsze bardzo chętnie wysłuchują i dostosowują się do moich próśb. Jeżeli Pani Wiola lub Pani Ewa zwracają mi na coś uwagę to też chętnie słucham ich rad. Nasze pociechy mogą zupełnie inaczej zachowywać się w domu a zupełnie inaczej zachowywać sie w przedszkolu. Panie mają do dzieci na prawdę bardzo dużo cierpliwość, oprócz zajęć z programu uczą dzieci higieny samodzielności w jedzeniu czy ubieraniu. Zazwyczaj odbieram dzieck wcześniej raz zdarzyło mi się przyjść po nią przed17 i usłyszałam zupełnie cos innego od Pani Wioli- że to dobrze że dziecko zostało dłużej przynajmniej porobiła w tym czasie z moim dzieckiem kilka ćwiczeń logopedycznych ( bo wiadomo inaczej rozmawia i ćwiczy się z dzieckiem w grupie, a inaczej jak jest sie z dzieckiem samemu) i oczywiście poinformowała mnie o wynikach, innym razem moje dziecko i jeszcze jeden chłopczyk został sam z Panią Ewą, córka była zachwycona z dumą mówiła że Pani Ewa zadawała im różne pytania dotyczące świąt a ona znała odpowiedz na prawie wszystkie. Także uważam że te Panie profesjonalnie podchodzą do swojej pracy.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Aga
dodano: 2012-01-10 10:52:35

Ocena ogólna: 4

Personel: 3
Wyposażenie: 3
Zajęcia dodatkowe: 6
Pani Wiola osiadła na laurach. Kiedyś naprawdę się starała i się przykładała, teraz na nic jej nie można zwrócić uwagi bo zawsze ma jakąś odpowiedź - ona wie lepiej. Przedszkole jest czynne do 17 a jak odbiera się dziecko 16.50-16.55 to zawsze usłyszę jakiś komentarz typu" już miałam po Panią dzwonić, szkoda maluszka bo wszystkie dzieci poszły, a ono czeka długo"- mi też jest szkoda mojego dziecka, ze musi tak długo zostać, ale często nie mam wyjścia...a opieka w przedszkolu nie polega na nauce i zabawie z dziećmi od 9 do 15 a później i wcześniej kawka i dzieci robią co chcą byle by były cicho... Poza tym wkładanie dzieci majtek z kupami do siateczki i zostawianie w szatni na wieszaczkach, to "trochę" nie higieniczne, ok rozumiem, że mogą się Panie brzydzić naszych dzieci, ale ciekawa jestem co na to by powiedział sanepid...
Link  

Komentarze do opinii:

droga pani Ago,niemozna byc caly czas na laurach.W prace z dziecmi wkladam duzo serca od poczatku i nadal wkladam,szkoda ze nie potrafi pani tego docenic,ale dziekuje za slowa krytyki.prawo do wypicia kawy ma chyba kazdy-pani chyba rowniez?a co do moich godzin pracy to od 1 grudnia pracuje w godzinach od 8 do 16,wiec niestety to nie ode mnie uslyszala pani te slowa.p.s.jezeli ma pani jakiekolwiek zastrzezenia do mojej pracy to prosze mi je przekazac osobiscie.pozdrawiam pani Wiola

wiola | 2012-01-12 18:44:35

Moje dziecko chodzi do tego przedszkola od sierpnia zeszłego roku. Nigdy mi sie nie zdarzyło żeby któraś z Pań miała jakiś grymas na twarzy nie mówiąc o jakiś uwagach. Zawsze z uśmiechem żegnają się z dzieckiem i mówią do jutra, a nie oszukujmy się praca z dziećmi to bardzo ciężka praca.

mama | 2012-01-13 12:36:26

Moje trzy letnie dziecko przychodzi z przedszkola i mówi "Mama a wiesz że jesteśmy Polakami i mieszkamy w Polsce... co chwile pokazuje Polskie flagi Polska mapę albo mówi mi co się robi w Anglii jak sie mówi dzień dobry i do widzenia po angielsku itp Nałuczyły ją tego właśnie Pani Wiola i Pani Ewa, za co bardzo dziękuję

mama | 2012-05-13 22:13:47

Dodaj komentarz do opinii

autor: piotr
dodano: 2011-11-21 20:11:29

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
przedszkole super.mój syn chodzi tam już trzeci rok z wielką ochotą:).panie dbają o to żeby dzieci miały cały czas jakieś zajęcia.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: madam Fritzsche
dodano: 2011-11-15 20:51:40

Ocena ogólna: 5

Personel: 5
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
Dzien dobry!!! Moze ja tez wtrace swoje 5 groszy i podziele sie swoimi odczuciami. Moja cudna 3,5 roczna chrzesniaczka Majeczka uczeszcza do przedszkola Przyjaciele Kubusia Puchatka na Ofiar Piasnicy i w domu nalezy do tak zwanej grupy nie jadkow,ale w przedszkolu oprocz nauki jezyka angielskiego (potrafi powiedziec juz sporo podstawowach zdan, liczyc do 20, zna wszystkie nazwy kolorow w tym jezyku, o spiewajacym abecadle wspominac nie musze) to nauczyla sie jesc!!! Zamienila Lubimiski i czekoladowe kanapki,na chlebek z ogorkiem i pomidorkiem,lubi zupe szpinakowa, krem z dyni i je teraz wiele wiele innych zdrowych smakolykow!!! Dziekuje bardzo nie tylko paniom wychowawczyniom za wspaniale zajecia dydaktyczne, ale rowniez paniom kuchareczkom za tak dobre i wymyslne potrawy, ktore gotuja kazdego dnia tym kochanym maluchom.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: madam Fritzsche
dodano: 2011-11-15 20:23:30

Ocena ogólna: 5

Personel: 5
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
Dzien dobry!!! Moze ja tez wtrace swoje 5 groszy i podziele sie swoimi odczuciami. Moja cudna 3,5 roczna chrzesniaczka Majeczka uczeszcza do przedszkola Przyjaciele Kubusia Puchatka na Ofiar Piasnicy i w domu nalezy do tak zwanej grupy nie jadkow,ale w przedszkolu oprocz nauki jezyka angielskiego (potrafi powiedziec juz sporo podstawowach zdan, liczyc do 20, zna wszystkie nazwy kolorow w tym jezyku, o spiewajacym abecadle wspominac nie musze) to nauczyla sie jesc!!! Zamienila Lubimiski i czekoladowe kanapki,na chlebek z ogorkiem i pomidorkiem,lubi zupe szpinakowa, krem z dyni i je teraz wiele wiele innych zdrowych smakolykow!!! Dziekuje bardzo nie tylko paniom wychowawczyniom za wspaniale zajecia dydaktyczne, ale rowniez paniom kuchareczkom za tak dobre i wymyslne potrawy, ktore gotuja kazdego dnia tym kochanym maluchom.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Agata
dodano: 2011-11-15 16:42:24

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
Szkoda, że osoby które krytykują jednostki przedszkolne nie mają odwagi podpisać się z imienia i nazwiska. Ja jestem bardzo zadowolona z pracy naszych ukochanych pań. Odnośnie zajęć dodatkowych, jest ich tyle, że czasami panie mają problem aby zrealizować program zgodny z przewodnikiem metodycznym. Biorąc pod uwagę, iż w każdej z jednostek zajęcia z j. angielskiego odbywają się dwa razy w tygodniu, do tego dochodzą zajęcia z gimnastyki raz w tygodniu, oraz cotygodniowa rytmika z udziałem pani Kasi, która swoim akompaniamentem towarzyszy nam podczas każdej uroczystości przedszkolnej. Myślę, iż nasi rodzice są bardzo zadowoleni z wyników oraz postępów w edukacji swoich pociech. Najlepszym dowodem na to są licznie organizowane zabawy oraz konkursy przez nasze jednostki, oraz osiągnięcia naszych przedszkolaków w konkursach i programach organizowanych przez inne instytucje, nie tylko przedszkolne. Pozdrawiam
Link  

Komentarze do opinii:

Chciałabym skomentować ww wypowiedź p.Agaty.
Mój syn, po 3 latach w przedszkolu na Ofiar Piaśnicy, od września uczęszcza do zerówki szkolnej. Wiązałam wiele nadziei na nowe znajomości syna, rozwój intelektualny, itp. I baaardzo sie rozczarowałam! W szkolnej zerówce cięgle tylko gry i zabawy...kończąc przedszkole jako 5latek syn umiał dodawać na palcach, znał alfabet, recytował wiele wierszyków i nucił coraz to nowe piosenki, a przedstawienia były dopięte na ostatni guzik! Był także czas na zabawę... Teraz cofa się w nauce, mam wrażenie, że moja 4 letnia córka umie więcej.
Oczywiście, jak każda Mama, znajdę kilka zastrzeżeń do funkcjonowania tej placówki, ale jeśli chodzi o rozwój moich dzieci to jestem BARDZO zadowolona. I gorąco pozdrawiam Panie Opiekunki, które podziwiam za cierpliwość i wielki wkład wkładany w edukację Naszych pociech :)

Mamcia | 2012-01-10 11:39:17

Dodaj komentarz do opinii

autor: jola
dodano: 2011-11-13 23:01:17

Ocena ogólna: 3

Personel: 3
Wyposażenie: 3
Zajęcia dodatkowe: 2
ogólnie to przedszkole jest ok, niestety kadra nauczycielska pozostawia wiele do życzenia.mało zajęć dodatkowych, mogą być chociaż dodatkowo płatne............
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Ania Wejherowo
dodano: 2011-10-15 22:42:03

Ocena ogólna: 4

Personel: 3
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 5
Ja może tylko z perspektywy czasu o grupie żłobkowej. Dużo się mówi dzisiaj o adaptacji, jak jest ważna, aby nasze Dzieci dobrze czuły się w takie placówce. Niestety w tym przedszkolu nikt o zaleceniach Ministerstwa nie słyszał i adaptacja dziecka rocznego czy półtorarocznego polega na wyrywaniu dziecka z rąk rodziców i zamykaniu drzwi. Nikt nie myśli o tym co dzieje się w głowie naszych dzieci. A gdyby tak każdemu rodzicowi pozwolić być z dzieckiem do 2 tygodni czasu (być, nie wtrącać się, nie odzywać) to wiele z tych dzieci stawałoby się Przedszkolakami w krótszym czasie i sprawiało mniej problemów rodzicom w domu. Dyrekcja mogłaby pomyśleć o tym, aby Przedszkole, które ma fantastyczne warunki lokalowe i wspaniałych wychowawców było rzeczywiście miejscem przyjaznym Dziecko - również Twojemu...
Link  

Komentarze do opinii:

witam,
skomemtuje Pani wpis jako ze jestem nauczycielka wychowania przedszkolnego musze wyprowadzic Pania z bledu, to ze nauczycielki nie pozwalaja rodizcom na sali razem z nowo przybyl dzieciaczkiem ma swoje uzasadnienie i jest njalepsze dla adaptacji bo:
- jezeli przychodzila by Pani ze swoim maluszkiem i spoedzala z nim czas w sali - nie zadaptowalo by sie ono bo spedzalo by czas przy mamusi
-reszta dzieci rowneiz chciaalby zeby ich rodzice byli z nimi co skonczyloby sie placzem i przezyciami tesknoty za swoimi najukochanszymi
Nie wiem czemu Pani w tak krotkim wpisie podsumowuje pod katem zalecen Misnisterstwa- wszystko to jest dla naszych dzieci najlepsze choc taka jest prawda ze to nam rodzicom jest ciezej niz samym dzieciom i dodam ze gdyby bylo tak jak Pani to sobie wymyslila adaptacja nie trwala by krocej- wcale by do niej nie doszlo..

aalaa | 2012-02-21 19:12:16

Moja wypowiedź nie bierze się z powietrza, znam kilka placówek przedszkolnych (publicznych) np. z Bydgoszczy, gdzie rodzice są uprzedzani iż adaptacja będzie polegała na przychodzeniu z dzieckiem na początku jego pobytu w przedszkolu, nie od dzisiaj wiadomo, że dziecko szybciej adaptuje się jeżeli ma wsparcia w kimś bliskim. Myślę też, że nigdy nie jest tak że dziecko któe zaczyna chodzenie do przedszkola idzie od razu na 8-10 godzin, więc te dwa tygodnie można dodatkowo poświęcić w tym zakresie swój czas. Zalecenie Ministerstwa skomentowałam właśnie w zakresie adaptacji. Nie dziwię się że ma Pani takie poglądy skoro jest Pani nauczycielem w przedszkolu. Jeszcze do dzisiaj jak widać w wielu tego typu placówkach stosowane są praktyki skostniałe obowiązujące 20-30 lat temu, mimo że tak wiele można zmienić dla dzieci wkładając minimum wysiłku bo czym są 2 tygodnie wobec reszty roku.

Ania Wejherowo | 2012-02-26 16:37:41

Dodaj komentarz do opinii

autor: ANIA
dodano: 2011-10-03 14:11:56

Ocena ogólna: 4

Personel: 6
Wyposażenie: 2
Zajęcia dodatkowe: 6
Dziękuje Pani Wioli i Pani Ewie, ze tak cudownie zajmują się naszymi maluszkami. Córce buzia się nie zamyka ciągle opowiada co robiła w przedszkolu, ciągle śpiewa, będąc na spacerze zbiera kwiatki liście nie tylko mamie, ale chce też zanieść do przedszkola Pani Wioli i Pani Ewie. Złote Panie mam nadzieje, ze jak będę chciała posłać do przedszkola synka to te Panie tam będą...
Te wszystkie negatywne opinie są straszne!!!Panie naprawdę Bardzo sie starają i moim zdaniem są nie doceniane ani przez rodziców - którzy nie widzą jak dzieci pięknie malują śpiewają i uczą się nowych rzeczy. Ani przez dyrekcję, która zatrudnia przedszkolankę i dorzuca obowiązek sprzątania sali, ubikacji i okien itp....
Wcale się nie dziwie, że Panie tak często chcą odejść...mam nadzieje jednak że zarówno Pani Wiola jak i Pani Ewa zostaną z maluszkami na Harcerskiej
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: ciekawy pomysl
dodano: 2011-09-02 13:10:08

Ocena ogólna: 5

Personel: 4
Wyposażenie: 3
Zajęcia dodatkowe: 4
Droga dyrekcjo, może takie urozmaicenie było by ciekawe podczas jesiennych pobytów w przedszkolu
http://kino.trojmiasto.pl/film.php?id_film=2875
Link  

Komentarze do opinii:

Zdecydowanie wole od wyjścia do kina, teatrzyk- który przyjedzie do naszego przedszkola jeszcze we wrześniu. Nie zapominajmy, że bajki otumaniają, a teatr rozwija wyobraźnie...
Jesteśmy bardzo bardzo bardzo zadowoleni z przedszkola na Harcerskiej

tata | 2011-09-16 10:43:55

Dodaj komentarz do opinii

autor: Justyna
dodano: 2011-08-25 12:08:14

Ocena ogólna: 4

Personel: 5
Wyposażenie: 1
Zajęcia dodatkowe: 4
Witam,
Czy ktoś wie co wchodzi w skład "wyprawki przedszkolaka"? 80 zl wydaje mi się że to troszkę dużo, jak sie spytałam wychowawcy co bedzie zakupione za te pieniadze to mowi "Wszystko oprócz książek," czyli bloki-kleje-kredki-farby plastelina, o składce na książki poinformują w innym terminie. Być może w tym okresie wszystko bardzo podrożało, ale...patrząc na prace jakie przyniosło do domu moje dziecko w zeszłym roku,nie wykorzystało za wiele tego, prace z plasteliny przynioslo z 3-4 razy troche malowania farbami zazwyczaj kredkami. W grupie maluchów jest ok 20 dzieci czyli wychodzi 1600zł na "wyprawkę", a ostatnio dziecko bardzo często przynosi prace z jakimś nadrukiem na drugiej stronie.Także może ten koszt nie powinien nazywać się wyprawka przedszkolna... Dziwi mnie, że trzeba te pieniądze przynieść wychowawcy, nie otrzymując tym samym żadnego pokwitowania. Dlaczego nie można na konto? Może jestem mama starszej daty, może sie nie znam, ale z tego co pamiętam kiedyś były na początku roku zebrania informujące, rodzice spotykali się i wspólnie z dyrekcją i wychowawcą uzgadniali rożne wydatki. We wrześniu wydamy dodatkowo ok 200zł wyprawka - książki - ubezpieczenie, rozumiem ze to jest nic w porównaniu do tego jakie wydatki są w szkole, ale płacimy za przedszkole 500zł dostarczamy chusteczki jak jest potrzeba przynosimy dodatkowe rzeczy. Wiem ze przedszkole jest prywatne ale wydaje mi sie ze jest dofinansowanie z urzędu miasta, także...
Link  

Komentarze do opinii:

Witam, Ja tak tylko w kwestii informacji - sama mam malucha w grupie przedszkolnej i jednocześnie wczoraj robiłam ostatnie zakupy do wyprawki tego samego typu do szkoły podstawowej dla starszego syna -powiem z ręką na sercu - wybierając raczej z najtańszej półki, farby plastelina, 2 bloki rysunkowe, dwa techniczne wycinanki nożyczki itp wydałam właśnie ok 80 zł. Tak się wydaje ale jak to sie wszystko pozbiera do kupy to troche sie niestety robi. Co do kwestii wpłaty - pewnie że można na konto bo będzie potwierdzenie, ale jakoś do tej pory nigdy nie zdarzyło się, żeby pieniądze wpłacane u wychowawcy grupy w dziwny sposób zaginęły. Także nie ma chyba powodów do obaw i niestety wrzesień jest ciężki finansowo :-(

AniaG | 2011-08-25 14:39:01

język angielski - 2 razy w tygodniu;
zajęcia logopedyczne grupowe - 2 razy w miesiącu;
Jakiej grupy to dotyczy? Średniaki czy starszaki?

ja | 2011-08-26 12:32:50

Dodaj komentarz do opinii

autor: mama
dodano: 2011-08-10 12:20:10

Ocena ogólna: 5

Personel: 3
Wyposażenie: 4
Zajęcia dodatkowe: 5
Da się odczuć, że Pani Ewa nie miała do czynienia z takimi małymi dziećmi. Niestety kobieta za bardzo sobie nie radzi, da sie odczuć, że to co robi nie robi z "miłości" czy też z powołania tylko na siłę ( bo uważam, że żeby być opiekunką dziecięcą trzeba urodzić się z pewnymi cechami i lubić pracę z dziećmi), naszemu dziecku bardzo dużo czasu zajęło, aby choć troszkę zaakceptowało Panią Ewe przez bardzo długi okres bało się jej. Z resztą do tej pory jak rano zostawiamy dziecko, a jest Pani Ewa to niechętnie idzie.
Radzilibyśmy również Pani Ewie trzymania swoich nerwów i złych nastrojów z daleka od dzieci, ponieważ one to czują, a i umieją już mówić co się dzieje w przedszkolu...
Uczęszczamy do przedszkola przy ulicy Harcerskiej
Link  

Komentarze do opinii:

Szkoda, że rodzice, którzy mają wieczne pretensje do pani Ewy nie powiedzą tego tej Pani osobiście. Lepiej byłoby takie sprawy załatwić z samą zainteresowaną a nie wygłaszać pretensje na forum. Rozumiem, że ktoś może być niezadowolony i mieć jakieś uwagi do jakości pracy opiekunki z grupy maluchów, ale warto by to wyjaśnić osobiście. Myślę, że przyniesie to lepsze rezultaty.

mama przedszkolaka | 2011-09-06 19:59:54

Moja córka zarówno jak widzi Panią Wiolę jaki i Panią Ewe to z tą samą radością biegnie do środka, uważam, że wszystkie Panie pracujące w naszym przedszkole są rewelacyjne pogodne uśmiechnięte lubiące dzieci

rodzice | 2011-09-20 13:24:53

Dodaj komentarz do opinii

autor: rodzice
dodano: 2011-07-13 09:39:01

Ocena ogólna: 5

Personel: 6
Wyposażenie: 4
Zajęcia dodatkowe: 6
Bardzo dziękujemy dyrekcji za organizację świetnej wycieczki do zoo, a Paniom Przedszkolankom za doskonałą opiekę nad dziećmi. Nasza córka jest zachwycona, ciągle opowiada jakie zwierzątka były w zoo jak wyglądały co robiły. Znakomitym pomysłem była wycieczka po zoo ciuchcią i piknik zorganizowany w trakcie zwiedzania. Już nie możemy doczekać się zdjęć:)
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego przedszkola, Panie dyrektor dbają o różne atrakcje-średnio co miesiąc lub co dwa przyjeżdża teatrzyk są różne gry i zabawy, a także wycieczki... Wszystkim rodzicom, którzy zastanawiają się nad posłaniem dziecka do przedszkola lub do punktu przedszkolnego, zdecydowanie polecam to przedszkole, wychowawczynie raz na semestr układają program dla swoich podopiecznych i się go trzymają dzięki czemu dzieci fantastycznie się rozwijają. Nikt nie robi problemu z powodu alergii dziecka, przestrzegają diety, dają dziecku pyszne zamienniki żeby nie było dziecku smutno jak inne dzieci jedzą coś dobrego. Dla dobra dziecka myślę że warto dołożyć 100zl i mieć pewność że dziecko jest pod bardzo dobrą opieką i da sobie radę zarówno w zerówce jak i w szkole
Link  

Komentarze do opinii:

jak często organizowane są dalsze wycieczki plenerowe-autokarowe?

ja | 2011-08-26 12:34:23

Dodaj komentarz do opinii

autor: zadowolona mama
dodano: 2011-07-06 14:19:06

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
Jestem bardzo zadowolona z przedszkola przy ulicy Harcerskiej gdzie uczęszcza mój syn. Panie z grupy średniaków są zawsze uśmiechnięte i służą pomocą dziecku jak i jego rodzicom. Mój syn zawsze chętnie chodzi do przedszkola a nawet jeśli pojawia się mały kryzys to Panie robią wszystko aby dziecko weszło do sali z uśmiechem. Również po przedszkolu opowiada ile ciekawych rzeczy robił w przedszkolu czego dowodem są rysunki i piosenki, które śpiewa w domu. Widać, że panie mają podejście do dzieci i są bardzo z nimi związane. Jedzenie i zajęcia dodatkowe również są bardzo dobrze dostosowane do potrzeb dziecka. Wszystkim polecam!!!
Ps. bardzo ładne przedstawienie na zakończenie roku szkolnego. Ubolewam jednak, że na stronie przedszkola jest tak mało zdjęć naszych pociech.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Zadowolona
dodano: 2011-07-06 11:08:56

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
Jestem bardzo zadowolona z przedszkola przy ulicy Harcerskiej. Moje dziecko chodzi do grupy średniaków.Panie z grupy są bardzo miłe i widać jak bardzo przywiązane są do dzieci. Mój syn często opowiada jak fajnie spędza czas w przedszkolu. Codziennie rano mam tego dowód prowadząc mojego synka do przedszkola, gdzie czeka na niego Pani, która zawsze go przytuli i pomoże w rozłące. Nawet jeśli zdarzy się mały kryzys to panie zawsze sprawią, że dziecko wchodzi do sali uśmiechnięte:) Bardzo polecam!!!
Ps. Piękny występ na zakończenie. Jedynie ubolewam nad tym, że jest tak mało zdjęć naszych pociech na stronie przedszkola.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: marysia
dodano: 2011-07-04 11:01:27

Ocena ogólna: 5

Personel: 5
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 5
Gratuluje fantastycznej strony internetowej www.ppkp.org bardzo przyjemnie się ją ogląda :)
Nie ukrywam że lubię na nią często zaglądać, fantastyczne zdjęcia( śledzę co chwile co ciekawego robiła moja chrześnica) aktualne menu ( wiem co dobrego jedzą) kolorowa czytelna,
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: rodzice
dodano: 2011-06-29 20:49:23

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
witam,moje dziecko mialo dzisiaj zakonczenie w tym przedszkolu-jestesmy bardzo zadowoleni z mezem z tego przedszkola,dzisiejszy dzien doskonale podsumowal relacje pan z grupy starszakow ze swoimi dziecmi-podczas wystepu jednego z chlopcow dla drugiej pani,pani Patrycja wspierala go swoim glosem i bliskoscia w chwili "zalamania".Dziekuje pani Malgosi i pani Patrycji za wiedze jaka zdobylo moje dziecko w przedszkolu,a w szczegolnosci za troske,czulosc i milosc jaka ofiarowaly mu panie kazdego dnia.Zycze kazdemu rodzicowi takich pan dla swoich dzieci.
Link  

Komentarze do opinii:

Najmilsze w tym przedszkolu jest to, ze widać ze Panie lubią swoją prace lubią dzieci. W każdej grupie jest średnio ok 15 dzieci są 3 grupy Panie od maluchów znają po imieniu starszaków i odwrotnie. Dzięki temu jak przyprowadza się dziecko z rana i nie ma jeszcze opiekunki z ich grupy to i tak dziecko chętnie idzie do innej Pani i nie płacze bo się boi...

mama | 2011-06-30 11:45:20

Dodaj komentarz do opinii

autor: rodzic
dodano: 2011-06-22 11:16:22

Ocena ogólna: 5

Personel: 4
Wyposażenie: 4
Zajęcia dodatkowe: 6
Zgadzam się z opinią Leo, Pani Wiola jest rewelacyjna, wierzyć się nie chce, że taka młoda ucząca się przedszkolanka ma takie znakomite podejście do dzieci. Rotacja w przedszkolu swego czasu była dość duża, przewinęło się tam sporo Pań, Pani Wiole jest z nich najlepsza, mam nadzieje że jak będę miała drugie dziecko i będę chciała posłać je do przedszkola to Pani Wiola tam będzie. Po prostu opiekunka z powołania. Jak odbieram dziecko i jest Pani Wiola to mam pewność, że to wszystko co mówi jest prawdą i nie mówi czegoś "na odczep", czyli czy dziecko zjadło czy nie, czy spało czy nie itp.Jeżeli Pani Wiola powie, ze dziecko zjadło to mogę iść na plac zabaw i po 30 minutach nie będzie mi płakała, że jest głodna bo nie zjadła obiadu. Jeżeli natomiast powie, że nie zjadło idziemy najpierw do domu na obiad zje z apetytem i wtedy na plac zabaw. Pani Ewa zawsze mówi że dziecko wszystko zjadło, spało a później okazuje się zupełnie co innego. Do bycia przedszkolanką, nawet w najmłodszej grupie potrzebna jest osoba, która nie dość, że uczy to jeszcze ma odpowiednie podejście... mam nadzieje, że od nowego "roku szkolnego" zatrudnione zostaną dodatkowe Panie z takimi podejściem do dzieci jakie posiadają Pani Wiola lub Pani Anita- ze starszej grupy. Wtedy dzieci znowu będą mogły wychodzić na dłuższe spacery bo na tym tarasie to one za bardzo się nie wybawią i się nie wybiegają ...
Personel oceniam na średnią 4 - szkoda, ze nie ma ocen dla każdej z Pań, Pani Wiola zdecydowanie zasługuje na 6!!!
Link  

Komentarze do opinii:

faktycznie,zgadzam sie z tym,ze pani Wiola jest swietna,ALE pani Ewa jest rowniez sympatyczna osoba,moja coreczka jest zawsze slicznie uczesana,dumna z siebie wychodzi z sali,a wiem jaki to ``wyczyn``namowienie jej do czesania,a kiedy zapomni o swoich rysunkach to pani Ewa zawsze jej o tym przypomni,dzieki czemu unikamy placzu w samochodzie,a jak pytam chocby o obiadek to zawsze otrzymuje odp:)

magmama | 2011-06-28 22:17:40

o tak jeżeli chodzi o czesanie to Pani Ewa minęła się z powołaniem, powinna otworzyć zakład fryzjerski dla dzieci. Kiedyś chciałam nawet poprosić Panią Ewe o korepetycje z układania fryzur i przemawiania do dziecka żeby stało spokojnie. Rozczesanie włosów mojej córce i zrobienie kucyka to walka 20 minutowa zakończona płaczem... jak wychodzimy z przedszkola i jedziemy prosto na jakieś spotkanie do lekarza czy gdziekolwiek indziej to każdy podziwia jak córka ładnie wygląda jak jest ślicznie uczesana...:)

mama | 2011-06-30 11:39:34

Naszym zdaniem zarówno Pani Wiola jak i Pani Ewa są rewelacyjne. Nasza córka obie Panie bardzo lubi z uśmiechem biegnie zarówno do jednej jak i drugiej Pani. W ogóle wszystkie te Panie z przedszkola są znakomite. Na Harcerskiej jest bardzo domowy, ciepły i przyjazny klimat, a te piękne zapachy z kuchni...nie mieliśmy okazji spróbować, ale to tak pięknie pachnie i apetycznie wygląda..., nasza córka wszystko zjada z apetytem nie raz prosi nawet o dokładkę, a przed zapisaniem do przedszkola była raczej niejadkiem przez co długo walczyliśmy z anemia, teraz nie mamy tego problemu, uważam że bogate menu w przedszkolu bardzo w tym pomogło

rodzice | 2011-07-13 09:50:36

Pani Ewa moim zdanie troszkę za bardzo krzyczy na dzieci byłam świadkiem jak jedno dziecko dość mocno "szarpneła". Wiem, że nerwy mogą puścić każdemu, ale przedszkolanki, albo nadają się do bycia przedszkolankami albo nie...

Tania | 2011-08-26 12:38:14

Dodaj komentarz do opinii

autor: mama
dodano: 2011-06-03 20:11:55

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
Ja jestem bardzo zadowolona ze współpracy z przedszkolem. Nie wiem dlaczego rodzice tak łatwo krytykują przedszkole. Wcześniej prowadziłam dziecko do innej jednostki i mam skalę porównawczą. Nie wiem jaki są oczekiwania innych rodziców mi wystarczy ,że mój maluszek codziennie wychodzi uśmiechnięty, szczęśliwy. Panie są super, zajęcia super,( podobno dzieci z grupy pani Agnieszki potrafią czytać i pisać). Nie mogę złego słowa powiedzieć na placówkę, czy dyrekcje, może dlatego , że w innej placówce na terenie miasta wcale nie było tak kolorowo. Gorąco polecam.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: kr
dodano: 2011-06-03 12:21:21

Ocena ogólna: 3

Personel: 3
Wyposażenie: 2
Zajęcia dodatkowe: 4
Nie rozumiem dlaczego jest przerwa wakacyjna w ostatnim tygodniu lipca i pierwszym tygodniu sierpnia. Jasne każdemu należy się urlop, ale dlaczego wszystkie przedszkolanki muszą mieć w tym samym momencie i dlaczego przedszkole musi być zamknięte? Nie każdy z rodziców może wziąć w tym momencie urlop, a i nie każdy ma rodzinę, która mogłaby zaopiekować się dzieckiem. Poza tym dlaczego odejmowane jest tylko 5zł racji żywnościowej dziennie? czyli tylko 50 zł mniej za 2 tygodnie nieobecności dziecka-tak naprawdę z "winy" przedszkola. Ja np muszę wziąć tydzień zwolnienia lekarskiego, a w drugim tygodniu urlop bezpłatny, z pensji o wiele więcej mi się odejmie niż 50zł
Z tego co wiem w Wejherowie są dwie placówki, i obie mają być zamknięte.
Link  

Komentarze do opinii:

Nie każdy z rodziców, ma również umowę o pracę, niektórzy mają własną działalność gospodarczą, umowę zlecenia - czyli jeżeli przez 2 tygodnie wezmą wolne, nikt im za to nie zapłaci, a za przedszkole zapłacić trzeba....i to nie mało....

mm | 2011-06-03 12:26:32

Rozumiem w 100% rozgoryczenie przedmówców, w moim przypadku taka przerwa w pracy przedszkola również determinuje termin planowania urlopu wakacyjnego, niemniej cieszę się ponieważ w innych przedszkolach z którymi dotychczas miałam kontakt (a było ich 3) przerwała trwała zawsze przez jeden pełen miesiąc. Trochę zadziwił mnie sposób obliczania opłaty za czas zamknięcia przedszkola, ale cóż - trudno. Niemniej może faktycznie udałoby się wynegocjować z dyrekcją aby czas urlopów pracowników był płynny, tak aby przedszkole pracowało przez cały okres wakacji. Z drugiej strony wymusza to na nas rodzicach, aby nasze dzieci miały choć trochę wakacji w wakacje :-). Ponadto, w porównaniu z ilością wolnych dni, które są w czasie roku szkolnego w szkołach to przedzszkole to jest po prostu bajka. Pozdrawiam i życzę optymistycznego spojrzenia na świat :-)

ag | 2011-06-03 14:22:44

A ja się troszkę dziwie moim Poprzedniczkom, ponieważ podpisując umowę z w/w placówką jest punkt, w którym mowa jest o dokładnie tych 2 tygodniach wolnych w wakacje oraz o opłatach w tym czasie. Mnie osobiście też nie jest na rękę takie rozwiązanie (problem opiekuńczy z dziećmi), ale czytałam co podpisuję i tak też planowałam urlop w pracy. Więc chyba nie ma co roztrząsać tej sprawy, bo jest to Niepubliczne Przedszkole i rządzi się swoimi zasadami...

katma | 2011-06-03 18:20:26

Prowadzę mojego maluszka od 2 lat Przedszkola na Ofiar i nigdy nie miałam problemu z przerwą letnią. Na ogół sama planuję mój wypoczynek dokładnie w tym okresie, jak nie dłużej. Jeśli chodzi o opłaty w okresie letnim to myślę,że wcale nie są takie wygórowane: w integracyjnym czesne wynosi z komitetem 510 za miesiąc, a w słoneczku 500 i nie odliczają racji żywieniowej. Dzień dziecka na Ofir był super. Szkoda że nie mieli telewizji. To super aby zaprosić dwie jednostki na wspólna zabawę. Były konie, trampolina i dmuchany zamek, dziecko mi doniosło ,że nawet pani dyrektor zaangażowała się w malowanie buziek. Każde dziecko wyszło z prezentami i co najważniejsze z uśmiechem na twarzy. Również prowadzę działalność gospodarczą i mam świadomość że każdy potrzebuje urlopu. Jestem zadowolona z pracy pań i organizacji w przedszkolu, dlatego popieram dwutygodniowy okres urlopu. Ps. Paniom które opiekują się naszymi pociechami również należy się odpoczynek.

mama | 2011-06-03 19:44:30

Nikt nie mówi że opiekunkom nie należy się urlop, bo należy się zdecydowanie, zawsze podziwiam Panie które z cierpliwością opiekują się maluszkami, ale dlaczego dwa przedszkola mają być zamknięte w tym samym czasie? U mnie w firmie i myślę, ze w większości firm jest tak że urlopy są rozplanowane, nie ma możliwości że firma będzie zamknięta przez 2 tygodnie bo wszyscy weźmiemy urlop w tym samym czasie...Poza tym chyba żadnego z rodziców nie trzeba motywować do urlopu, a zazdroszcze rodzicom którzy mogą sami zdecydować kiedy wezmą urlop.
Kolejnym absurdem w tym przedszkolu jest kartka która wisi u maluchów " Proszę o dostarczanie chusteczek higienicznych i nawilżających" może za niedługo trzeba będzie dodatkowo przynosić papier toaletowy do łazienki i wode do picia bo jest ciepło i dzieci dużo piją...

kr | 2011-06-14 10:16:49

Absurd??? "Proszę o dostarczanie chusteczek higienicznych i nawilżających"...jak dotąd zawsze w/w chusteczki były ogólnie dostępne w szatni (nie są do wyłącznego użytku kadry). Czyżby kr w domu nie używał/ła takich przedmiotów? Bo wydaje mi się, że dzieci tam uczęszczające mają w nawyku mycie rąk i wycieranie nosa...a to się robi właśnie chusteczkami!
Poza tym, nie oszukujmy się, wydatek 7-10zł na 2-3miesiące nie jest znowu taki olbrzymi...

Rodzic | 2011-06-28 11:35:55

Ludzie nie rozśmieszajcie mnie absurd czy nie absurd dostarczyć czy nie dostarczyć chusteczki kosztują tyle czy tyle....O co w tym wszystkim chodzi? Jak wygląda umowa? Czy w umowie jest punkt w którym jest mowa o dodatkowych rzeczach które powinni dostarczyć rodzice,lub dodatkowych składkach, które mogą pojawić się w przeciągu roku? Jeżeli jest zawarty taki punkt to kr powinno przeczytać jeszcze raz umowę,a jeżeli nie ma to takie rzeczy jak środki do higieny typu chusteczki, papier, mydło itp powinna zapewnić dyrekcja i to nie chodzi jakiego rzędu to jest wydatek...

marysia | 2011-07-04 10:36:54

Dodaj komentarz do opinii

autor: Leo
dodano: 2011-05-12 10:18:36

Ocena ogólna: 4

Personel: 4
Wyposażenie: 3
Zajęcia dodatkowe: 4
Ciężko jest ocenić opiekę w tym przedszkolu. Wydaje mi się że nie wszystkie Panie nadają się do bycia przedszkolankami, w najmłodszej grupie na Harcerskiej jest Pani Wioleta - złota dziewczyna urodziła się żeby być opiekunką, mimo że w grupie jest ok 15-18 dzieci jest w stanie powiedzieć wszystko co które dziecko robiło danego dnia co zjadło, wymyśla najróżniejsze zabawy uczy dzieci samodzielności naprawdę jest rewelacyjna. Druga Pani, Pani Ewa - z całym szacunkiem, ale opieka nawet w najmłodszej grupie wymaga czegoś więcej niż ubrania pampersa... Uważam, że dziecko 3 letnie nie powinno chodzić w pampersie i niejednokrotnie o tym mówiliśmy, ale niestety do uwag stosuje się jedynie Pani Wiola, Pani Ewa natomiast odpowiada ale dziecko nie woła ( jeżeli dziecko ma pampersa to oczywiście że nie zawoła bo po w pampersie nie czuje się że jest mokro) Nie rozumiem tego ponieważ w torbie zawsze są ubrania na przebranie w razie "awarii" a jeżeli już ubiera się to dziecko w pampersa to warto by zdjąć jak ma siku lub kupę, nie jednokrotnie nasze dziecko miało odparzoną pupę bo od drzemki od godziny ok 13.30 do przyjścia rodzica ok 16.30 chodziło w jednym pampersie, a chyba oczywiste jest, że dziecko po spaniu trzeba zaprowadzić do łazienki...Takie "problemy" są jedynie jak końcową zmianę ma Pani Ewa, która widocznie pierwszy raz ma kontakt z tak małymi dziećmi...
Poza tym nie możemy narzekać na przedszkole, nasze dziecko uwielbia do niego chodzić jest zadowolone wiele się uczy. Wraz z pojawieniem się Pani Wioli pojawiły się Piątkowe kolory... w ten dzień dziecko musi mieć coś np niebieskiego na sobie i w ten sposób uczą się kolorów...
Dlatego mimo wszystko polecam to przedszkole i oby więcej takich opiekunek jak Pani Wiola!!!
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: Kuba G
dodano: 2011-04-14 07:00:54

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Świetny personel, przyzwoite wyposażenie, nieźle zlokalizowane. Z pewnością jeden z najlepszych wyborów w okolicy.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: KasiaK
dodano: 2011-04-06 21:55:15

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Myślę, że najlepszym dowodem na to, iż dzieci są zadowolone z pobytu w przedszkolu jest fakt, iż codziennie kiedy je odbieram słyszę: "Mamo, poczekaj troszeczkę, ok" albo "Mamo, znowu musze iść do domu?". Uważam, że najważniejsze jest to, aby naszym dzieciom było tam dobrze, a nie nam, bo przecież przedszkole to tak naprawdę ich drugi dom;-) Ja zdecydowanie polecam placówkę przy ul. Ofiar Piasnicy...
Link  

Komentarze do opinii:

Zgadzam się z opinią mamy KasiK :) przedszkole jest bardzo dobrze wyposażone, opiekunki są rewelacyjne, choć muszę przyznać że ostatnio coś panie dyrektorki zapomniały o uśmiechu :)

Ewelina | 2012-01-10 12:47:57

Dodaj komentarz do opinii

autor: zadowolona mama
dodano: 2011-03-30 17:47:30

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Mój syn uczęszcza do tego przedszkola już 2 rok chodzi o oddział na ul Ofiar Piaśnicy i jestem bardzo zadowolona. Panie mają bardzo dobry kontakt z dziećmi i wiem że tak jest w każdej grupie. Podziwiam je za cierpliwość i naprawdę fachowość. Przedszkole bardzo schludne czyste a plac zabaw był odnowiony w zeszłym roku. Kontakt z paniami dyrektorkami też bardzo dobry i w razie jakiś problemów można z nimi zawsze porozmawiać. A co najważniejsze syn chodzi do przedszkola z przyjemnością
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: maluchy
dodano: 2011-03-16 18:42:43

Ocena ogólna: 5

Personel: 5
Wyposażenie: 4
Zajęcia dodatkowe: 5
Jesteśmy bardzo zadowolenie z przedszkola na Harcerskiej. Nasze dziecko wychodzi uśmiechnięte co chwile coś nowego śpiewa, zaczęła pięknie mówić, wcześniej była raczej niejadkiem teraz widzimy dużą poprawę. Polecam szczególnie tym rodzicom których dziecko ma jakieś alergie. Wystarczy, że sie powie opiekunkom na co jest dziecko uczulone i pilnują żeby nie podawać tych rzeczy w zamian dostaje coś innego. Jak jest ciepło (nawet zimą) dzieci wychodzą na podwórko chociaż na chwilę. Naprawdę polecam
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: mama
dodano: 2011-01-28 14:55:43

Ocena ogólna: 2

Personel: 1
Wyposażenie: 1
Zajęcia dodatkowe: 2
Właśnie jestem na etapie szukania innego przedszkola. Przede wszystkim dlatego że tam ciągle zmieniają się opiekunki do dzieci. Maluchy ledwo zdążą się przyzwyczaić do przedszkolanek a już się one zmieniają, dzieci na nowo muszą się przyzwyczajać do nowych zasad... W najmłodszej grupie czyli dla 2-3 latków to raczej jest przechowywalnia a nie przedszkole, tam nie ma zajęć z Angielskiego ani Gimnastyki, owszem mają jakieś zajęcia plastyczne, ale jak się pytam córki czy coś śpiewają to mówi że nie...
Nie wiem jak jest w starszakach ale odradzam młodszą grupę
Link  

Komentarze do opinii:

Nie mogę zgodzić się z opinią poprzedniczki, ponieważ w środy po obiedzie Pan Marek prowadzi zajęcia z angielskiego (kilka minut przed 15 można osobiście posłuchać tych zajęć) i radziłabym nie oczekiwać zbyt wiele od 2-3letniego dziecka, które nierzadko nie umie dobrze mówić po polsku! Hmm, co do pozostałych zajęć- może córka nie lubi śpiewać???ja co chwila słyszę inną(z 4 kolędy, Dwa malutkie misie, Mały miś, Ding Dong, Drogi Dziadku...) Rysunki są wywieszone w wejściu do sal- czyżby Panie same je w domu malowały? A co ze styczniowym przedstawieniem "Jasełki" prezentowanym przed jury w Wejherowskim Centrum Kultury? Jak dla mnie to wystarczająco sporo zajęć.
Co do zmieniających się przedszkolanek....w najmłodszej grupie 2-3latków od września nie zauważyłam, by zmieniła się któraś z Pań!!! Panie Ola, Monika, Kasia.... codziennie przyprowadzam i odbieram własne dziecko i nie zauważyłam zmian.
Fakt, opiekunki zmieniły się w grupie 3-4latków (ja też nad tym ubolewam), ale czy "mama" nie zwróciła uwagi, że Panie są w ciąży!? Chyba mają takie same prawo do urodzenia własnego dziecka jak My!!! Osobiście bardzo podziwiam Panią Hanię, która w tak zaawansowanej ciąży nadal CODZIENNIE opiekowała się Naszymi dziećmi, których jest i tak nie mało i do Aniołków dużo Im brakuje- wielkie dzięki Jej za to :)

teżMama | 2011-01-28 17:51:55

Od najmłodszych grup 2-3letnich są jeszcze zajęcia z logopedą :)
Wielkie brawa dla wszystkich dzieci za przygotowane w dniu 26.01.2011r przedstawienia z okazji Babci i Dziadka :)

Hanka | 2011-01-28 17:58:41

też Mama to chyba któraś z Pań dyrektorek... z tego co zdążyłam się zorientować, to w najmłodszej grupie jest Pani Wiola, Pani Ewa-która wcześniej pracowała na kuchni i jakaś zupełnie nowa dziewczyna.

mama | 2011-02-11 09:51:03

czyli zupełnie nowe przedszkolanki...

mama | 2011-02-11 09:53:17

wypowiedziałam się o grupie młodszych dzieci. Żadna z Pań nie była w ciąży jak odchodziła ( Pani Natalia czy Pani Kasia-bo to one opiekowały się najmłodszą grupą) a przynajmniej tak jak teżMama pisała w zaawansowanej ciąży. My przedszkole zmieniliśmy i tego nie żałujemy.

mama | 2011-02-11 10:32:59

wypowiedziałam się o grupie młodszych dzieci. Żadna z Pań nie była w ciąży jak odchodziła ( Pani Natalia czy Pani Kasia-bo to one opiekowały się najmłodszą grupą) a przynajmniej tak jak teżMama pisała w zaawansowanej ciąży. My przedszkole zmieniliśmy i tego nie żałujemy.

mama | 2011-02-11 10:33:05

nie jestem "jedną z Pań Dyrektorek", tylko jedną z wielu Mam przedszkolaka i jak zdążyłam się zorientować z wypowiedzi "mama", to piszemy chyba o dwóch różnych placówkach przedszkolnych- nie znam pani Wioli czy Natalii, a uczęszczamy tam juz od grupy żłobkowej...ja opisuję przedszkole "Przyjaciele Kubusia Puchatka" na ul.Ofiar Piaśnicy :)

teżmama | 2011-03-07 11:33:34

Dodaj komentarz do opinii

autor: MamaZmroli
dodano: 2010-05-10 15:37:07

Ocena ogólna: 6

Personel: 5
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
Chciałabym dołączyć się do POZYTYWNYCH opinii na temat przedszkola na Ofiar Piaśnicy.
Uczęszczają tam moje dzieci (2,5 i 4lata). Obydwoje bardzo szczęśliwi. Co rano wyścigi, kto pierwszy w grupie...w drzwiach mijamy inne dzieci, żadne z nich nie płacze:) Potwierdzam: miły personel, dużo zajęć dodatkowych (logopedia, angielski, występy artystyczne). Jedna z poprzedniczek miała zastrzeżenie co do samodzielności swojej pociechy- moje dzieci W DOMU nie wiedzą do czego służy widelec i łyżka, a w przedszkolu widziałam na własne oczy, jak wtedy moja córcia 2latka, "wiosłowała" łyżką w talerzu z zupą!!! Podobnie 4latek wśród dzieci potrafi się ubrać i rozebrać- w domu? 2 lewe ręce :(
Co do chorowania...jest to nasze już drugie przedszkole. W poprzednim całe 7miesięcy chorowania i moich zwolnień lek.(zaczęliśmy rotawirusem, a potem to już tylko anginy były...). Tu raczej nie chorujemy, zdarzają się katary i kaszle...gdy synek raz zagorączkował, Opiekunka telefonicznie mnie o tym poinformowała, po 30min.byłam już na miejscu, synek był w oddzielnej sali z jedna z Pań!!! nie męczył się na dużej sali z innymi dziećmi, jak to bywało w poprzednim przedszkolu :(
Na szczęście w Wejherowie powstaje coraz więcej przedszkoli i mam nadzieję, że każdy wybierze coś dla siebie...
My jesteśmy bardzo zadowoleni z przedszkola " Przyjaciele Kubusia Puchatka" na ul.Ofiar Piaśnicy!
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: AniaG
dodano: 2010-02-17 13:35:27

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
Witam, Ja również jestem szczerze zdziwiona tak negatywnymi opiniami dla przyjaciół kubusia puchatka. Mam w oddziale na Ofiar Piaśnicy dwóch synów i jestem bardzo zadowolona. Obecnie starszy ma 4 lata a młodszy półtora roku. Młodszy zaczynał tam "od początku" czyli od I żłobka (poszedł gdy miał 8 miesięcy) i bardzo sobie chwalę ten wybór. Pomijam już fakt, że jest to jedyna placówka niepubliczna od wejherowa do pucka która ma oddziały żłobkowe. Jestem z Krokowej i codziennie wożę moje dzieci do Wejherowa. Dla starszego, z racji naszych przeprowadzek, jest to już 3 przedszkole w jego krótkim życiu i stwierdzam, że najlepsze (zaczynał w wejherowie gdy miał 3 latka). Młodszy nigdy nie wrócił do domu z odparzoną pupą, zawsze jest uśmiechnięty, pędzi sam na salę co rano i nie ma problemu z zostawianiem. Odnosząc się do wypowiedzi ANNYP-mój 1,5 roczny syn już od kilku miesięcy sam je zupę i rozdrobnione drugie danie za pomocą odpowiedno łyżki i widelca, i nauczył się tego głównie w żlobku - z tej prostej przyczyny że spędza tam większość dnia. Co do chorowania - tak jak wszędzie-dzieci są w grupie i tego się nie uniknie. Moje maluchy też wylądowały w szpitalu z rotawirusem, jak zresztą wiele innych dzieci z przedszkola. Ponieważ troche tam z nimi poleżałam, to wiem, że było tez sporo dzieci z tym samym schorzeniem z innych przedszkoli w wejherowie i nie ma co tutaj siać fermentu. Takie rzeczy się zdarzają i tyle. Co do pani Dyrektor - przemiła osoba i zawsze stara się pomóc i wyjść naprzeciw w razie jakichkolwiek problemów. Osobiście szczerze polecam.
Link  

Komentarze do opinii:

Mam jedno stwierdzenie do tego komentarza zachwyconej Pani. Jak to możliwe że Pani dzieci chodzą do tego przedszkola jeżeli jest to przedszkole samorządowe w Wejherowie a Pani jest z Krokowej? Ile dzieci z Wehjerowa nie dostało się do tego przedszkola ponieważ wiele dzieci z innych miejscowości załatwiło sobie z Panią Dyrektor miejsce w tym przedszkolu.
Ponadto gdy odbieram moje dziecko o godz 16 wiekszość dzieci juz nie ma od godziny 14 , wybaczą panstwo ale nie iwerze ze wszystkie maluchy odbiera babcia:) po prostu wielu z rodziców nie pracuje a dzieci dostały się fdo przeszkola w którym główne kryterium to 2 rodzicow prcujących.
To w tym przedzkolu jest chore dostanie sie po znajomości jest tylko mozliwe. T ouważam za duży minus. Poza tym jest ok

aaaaa | 2010-08-18 10:17:22

AAAA chyba Pani pomyliła przedszkola. To komentowane w tym miejscu jest przedszkolem niepublicznym, czyli prywatnym. W związku z tym, jak w każdym prywatnym przedszkolu decyduje kolejność zgłoszeń, a nie status rodzinny. Ja również zmieniłam przedszkole ze Słonecznego na Przyjaciół Kubusia Puchatka i z powodzeniem mogę stwierdzić, że była to najlepsza jak dotąd decyzja dotycząca mojego dziecka. Szczerze polecam!

Violetta | 2010-10-11 13:18:37

Podzielam opinie Violetty - pani AAAAA chyba pomyliła placówki. Przedszkole jest prywatne - kto pierwszy ten lepszy i tyle. Ponadto co roku podpisuję oświadczenie dla Urzędu Gminy w Wejherowie, iż moje dzieci zmieszkują w innej Gminie. Więc nawet jeżeli placówka ma jakieś dotacje z UG Wejherowo to raczej nie na moje dzieci. Co do placówki - nadal podtrzymuję moją opinię - jestem bardzo, bardzo zadowolona i szczerze polecam wszuystkim rodzicom, którym zależy na harmonijnym rozwoju dzieci i ich dobrym samopoczuciu.

AniaG | 2010-10-11 13:44:36

Dodaj komentarz do opinii

autor: EwelinaB
dodano: 2010-02-03 09:44:45

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Moje dwie córeczki uczęszczają do tej że placówki. Starsza jest zachwycona... przychodzi do domu bardzo uśmiechnięta, śpiewa tyle piosenek że mam pewność że Panie uczą je i poświęcają im sporo uwagi. Jak na dwu letnie dziecko zna niesamowicie wiele piosenek, wierszyków, zabaw a niestety w domu nie miałam ją czasu tego nauczyć. Stała się bardzo samodzielna, je, ubiera się - czasem sprawia jej coś trudność ale próbuje dalej i zawsze mówi "Pani Monika mówiła że dam radę", jest bardzo przywiązana i jak ostatnio zachorowała i nie mogła pójść bardzo płakała bo dzieci będą miały nowe rysunki a ona nie. Z zajęć języka angielskiego również wynosi dość dużo, jest bardzo radosna i na pewno bym jej z tego przedszkola nie zabrała. Natomiast młodsza Emilka jest w żłobku i szczerze powiedziawszy podziwiam Panie które opiekują się moją roczną córeczką. przy niej trzeba mieć oczy dookoła głowy, co sekundę ma nowe pomysły i to całkiem odważne :) Chorować choruje ale nie uważam tego za winę Pań w przedszkolu!!! Także jeżeli chodzi o personel uważam że Panie tam pracujące są odpowiednimi kobietami i nie boję się zostawić pod opieką swoich maleństw :) nawet Pani sprzątająca jest zawsze uśmiechnięta i pełna życzliwej energii, jeżeli chodzi o Panie kierowniczki nie uważam by były nie miłe... dla mnie zawsze są uśmiechnięte i do dzieci odnoszą się z pełną uwagą, także nie wiem skąd te niemiłe uwagi na temat tych kobiet.... Bardzo dużym plusem dla tej placówki jest to że każde dzieci w swoim wieku maja osobne sale, toalety i stołówkę oraz pokój do leżakowania. Może plac zabaw nie spełnia wymogów wesołego miasteczka, ale "nie odrazu Rzym wybudowano" :) Ogólnie jestem bardzo zadowolona z przedszkola i mogę w pełni polecić je rodzicom którzy chcą by ich pociechy rozwijały się na wysokim poziomie.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: malwina
dodano: 2010-02-02 23:09:35

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 6
Zajęcia dodatkowe: 6
Przedszkole na wysokim poziomie: dobre choć wymagające panie, fajne drewniane moduły mebli dla dzieci, fajne zajęcia (moja mała już mówi i śpiewa po angielsku!!!!!!!!!!!!) Dziecko od września przeniosłam z innej wejherowskiej placówki "nie podam nazwy" i jestem bardzo zadowolona. Polecam. W obronie Dyrekcji mogę powiedzieć iż cenię te młode panie za stanowczość i zasady które funkcjonują w przedszkolu. Zapomniałam nadmienić iż często moja mała wraca z przedszkola pełna wrażeń i opowiada o teatrzykach i innych atrakcjach.
Link  

Komentarze do opinii:

do ktorej placowki uczęszcza dziecko bo coś mi sie nie zgadza...

har | 2013-09-17 21:55:32

Dodaj komentarz do opinii

autor: mamaprzedszkolaków
dodano: 2010-01-29 22:37:30

Ocena ogólna: 6

Personel: 6
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 6
Jestem zaskoczona opiniami obu mam. Moje dziecko chodzi na Ofiar Piaśnicy. I podobnie jak AdamL uważam, że przedszkole bardzo angażuje się w rozwój dzieci. Organizują masę wyjść, konkursów zabaw. Ostatni mieli nawet bal przebierańców i uwieżycie, że przedszkole samo zadbało o stroje dla wszystkich dzieci? Zdziwiona jestem tym bardziej, iż to nie pierwsze przedszkole mojej córki. Przez dwa lata chodziła do sloneczka i dramat.... A u przyjaciół kubusia p. czysto, schludnie, dużo zabawek i serdeczny personel. Dyrektorka miła, ogólnie - polecam.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: AdamL
dodano: 2010-01-20 11:58:00

Ocena ogólna: 5

Personel: 4
Wyposażenie: 5
Zajęcia dodatkowe: 5
Powyższe opinie są sporą przesadą. Przedszkole Przyjaciele Kubusia Puchatka ma bardzo miłą domową atmosferę, przytulne pomieszczenia. Dla dzieci organizowane są zajęcia dodatkowe jak np. Jasełka czy pasowanie na Przedszkolaka. Mój syn uczęszcza do obiektu przy ul. Harcerskiej i jest zadowolony, chociaż ma dopiero 3 lata i jest to jego pierwsze przedszkole. Chociaż początki były ciężkie. Co do przedzszkola w Słoneczku to moja żona odniosła takie samo wrażenie jak Pani Scwo odnośnie przedzszkola Przyjaciele Kubusia Puchatka.
Link  

Dodaj komentarz do opinii

autor: scwo
dodano: 2009-12-19 22:53:42

Ocena ogólna: 1

Personel: 1
Wyposażenie: 1
Zajęcia dodatkowe: 1
Szukając przedszkola trafiłam na to przy ul. harcerskiej.Pani Dyr.bardzo nie miła, przyjęła mnie szybko i byle jak. Ogólnie pierwsze wrażenie bardzo złe. Przedszkole wizualnie ładnie aleeee.....nie podobało mi się, że brama do przedszkola była otwarta, drzwi też.weszłam do środka i nikt nie zauważył, pokręciłam się po szatni i długo czekałam aż ktos przyjdzie. W między czasie mogłam zabrać jakieś rzeczy i nikt by nie zauważył.Po drugi do przedszkola mógł wejść dosłownie każdy. Nie fajnie, że na podłodze wszędzie były kafle i na nich trochę wykładziny. Plac zabaw też stawia wiele do życzenia pod względem bezpieczeństwa. Dziecka tam nie zapisałam.Aktualnie chodzi do SŁONECZKA i jestem bardzo zadowolona.POLECAM
Link  

Komentarze do opinii:

Potwierdzam! każdy moze wejść na tern przedszkola bez problemu! plac zabaw to 2 obdrapane huśtawki! Dyrektorkę trudno zastać, miła dopóki nie wpłaci się pieniędzy.

Ania P. | 2010-02-03 20:34:19

Dokładnie!!! plac zabaw szare obdrapane drabinki a dyrekcja po wpłacie kasy niemiła i nieżyczliwa!!

Ania P. | 2011-01-29 11:28:04

o tak plac zabaw pozostawia wiele do życzenia... płacimy nie małe pieniądze za te przedszkole jest bardzo dużo dzieci, także, aż wstyd żeby takie przedszkole było wyposażone w taki plac zabaw

mm | 2011-06-03 12:39:59

Dobry rodzic przed zapisaniem dziecka do przedszkola czyta dokładnie umowę, ogląda sale, plac zabaw i albo to akceptuje albo nie. Dobrą wolą dyrekcji jest kupowanie nowych zabawek, czy wyposażenie dodatkowo placu zabaw. Przykre jest jak rodzic zapisze dziecko a później narzeka na wyposażenie to świadczy tylko o rodzicu...
Co do bramy i otwartych drzwi, to dzieci są pod opieką pedagogów są bezpieczne, nauczycielki znają z widzenia wszystkich rodziców i opiekunów, którzy odbierają dzieci. Nie wypuszczą dziecka z obcą osobą. Nie słyszałam też żeby ginęły tam jakieś rzeczy, chyba, że któryś z rodziców pomyłkowo coś wziął ale na drugi dzień odnosi także dlaczego przedszkole ma byś zamykane?

marysia | 2011-07-04 11:20:28

Polecam kontaktować się z Panią Dyrektor - Agatą. Zawsze mila uśmiechnięta pomocna, chętnie porozmawia i poświęci swój czas ( chodzimy do przedszkola od roku nigdy nie spotkałam się z lekceważącym stosunkiem).

ma | 2011-07-06 11:41:26

Dodaj komentarz do opinii

autor: Anna P.
dodano: 2009-11-08 20:00:50

Ocena ogólna: 1

Personel: 1
Wyposażenie: 3
Zajęcia dodatkowe: 1
Moje dziecko chodziło do żłobka przez 4 dni po czym wylądowało w szpitalu na tydzień, z wysoka gorączka,biegunką i wymiotami.Po czym zaraziła się cała nasza rodzina.POtem po 2 dniach dzicko dostało znów wysokiej goraczki i kataru. W sumie było w żłobku może tydzień. Dziecko wychodziło ze żłobka bardzo głodne,po drodze musiałam kupować jedzenie,po pokazywało że chce jeść. Panie zawsze twierdziły ze wszystko zjadało dziecko i to samodzielnie! Nie znam dwulatka który samodzielnie zje zupe łyżeczką,przynajmniem moje dziecko nie potrafiło tego.Sa to tylko niektóre elementy tej "fachowej "opieki. PO miesiącu zrezygnowałam,dziecko ma opiekunką i jest zdowe jak ryba mimo,że opiekunka ma jeszcze 2 dzieci.Pani Dyrektor mało życzliwa.Rozmawiał z innymi rodzicami,których dzieci tam uczęszczały i mieli podobne doswiadczenia,dzieci były w szpitalu. Uważam, że zabawki nie są myte,jest tam poprostu brudno. Jestem z wykształcenia pedagogiem i za 550zł miesięcznie spodziewałam się czegos wiecej. Czy chcecie tam Państwo oddać Swojego Skarba pozostawiam indywidualnej ocenie. Ja radzę poszukac innej placówki.
Link  

Komentarze do opinii:

Biorąc pod uwagę pani wypowiedz, uważam że nie ma pani racji, bardziej pachnie mi to konkurencją, która ma na celu zniechęcenie rodziców do jednej z lepiej sytuowanych placówki na terenie Wejherowa.

malwina | 2010-02-02 22:55:11

Bardzo dziwi mnie Pani wypowiedz. Mam dwie córeczki w tej że placówce, jedną w żłobku i przyznam szczerze że nigdy moja Emilka nie wyszła głodna choć jak na roczne dziecka je na prawdę sporo... natomiast starsza też dwu letnia dziewczynka je samodzielnie także zupę!! i zawsze jak poprosi o dokładkę to ją otrzyma... a jak przyjdę przed podwieczorkiem dostanie go do domku więc jeżeli chodzi o jedzenie stanowczo się z Panią nie zgadzam!! Wydaje mi się też że jeżeli dziecko uczęszczało 4 dni do żłobka i wylądowało w szpitalu była to tylko i wyłącznie Pani wina skoro nie zauważyła Pani że z dzieckiem się dzieje coś nie tak, poza tym uważam że nowe środowisko , wywołało u dziecka chorobą a nie Pani w żłobku.... przecież to normalne że dziecko częściej choruje jak spotyka się z innymi dziećmi niż jak jest w "izolatce". Radziła bym Pani następnym razem zastanowić się nad swoją krytyczna wypowiedzią i nad zwalaniem winy moim zdaniem zupełnie nieuzasadnionej :)

Ewelina | 2010-02-03 09:24:15

Moim zdaniem trafiła Pani na "sezon" infekcji rotawirusowej...niestety zdarza się ona w każdym większym zbiorowisku dzieci i nie tylko dzieci. A co do oceny samego przedszkola....dla nas (2 i 4lata)jest to drugie przedszkole- poprzednie nie sprawdziło się dla moich dzieci...dla nas Rodziców super warunki i najmilsze opiekunki, a dla naszych pociech dramat! ja, osobiście na początku byłam negatywnie nastawiona na przedszkole na Ofiar Piasnicy, ale....moje dzieci zachwycone!!! w każdy weekend rano płacz, bo przedszkole zamknięte...codziennie rano z uśmiechem biegną do swoich sal...codziennie nowe wierszyki i piosenki (przyznaje, że zaczynam nie nadążać za nowościami)...czasami wracają głodne, ale my też nie lubimy jeść wszystkiego! czasami mówią, że jadły po 2 dokładki "Taka pycha była na obiad" :))) Co do Pań Dyrektorek...każdy ma lepszy i gorszy dzień. Poza tym, kontakty na poziomie Dyrekcja-Rodzic mają być profesjonalne, a nie towarzyskie!!! Podsumowując: POLECAM!!!

niedowiarek | 2010-05-10 15:17:11

Zgadzam się z Panią Anna P, Moja córka też wylądowała po paru dniach w szpitalu. Miała rotawirusa, wiem że można go złapać wszedzie, ale oni tam nie dbają o stan zdrowia dziecka, jak dziecko jest chore nie ważne czy ma biegunkę, wymioty czy kaszle zawsze przyjmują dziecko, przez to cała grupa choruje, a jak nie ma dziecka w przedszkolu to i tak trzeba zapłacić oddają tylko rację żywnościową więc opłaca się im przyjmować chore dzieci... Moje dziecko też podobno zjadało wszystko w przedszkolu, ale w torbie zawsze muszę mieć coś do zjedzenia bo jest bardzo głodna jak wracamy. Poza tym wafelek Grzesiek na podwieczorek to chyba nie jest dobry posiłek....

mama | 2011-01-28 15:06:29

Czyli nic się nie zmieniło:) teraz moje dziecko jest szczęśliwe i zadowolone w innym przedszkolu-prywatnym a płace tyle samo:) najedzone, od ponad roku miało tylko katar, zna mase zabaw i posneka a jak po nie pzrzychodze to prosi mnie ,ze chce jeszcze zostać!! rano aż skacze z radości jak ma iść do pzredskzola!!! :)

Anna P. | 2011-01-29 11:32:27

Dodaj komentarz do opinii

Oceń przedszkole

Komentarz do oceny (wymagany)

Podpisz się imieniem i nazwiskiem aby, dodać wiarygodności opinii
(nie będzie publikowany)

Ocena ogólna:

Personel:

Wyposażenie:

Zajęcia dodatkowe:

Treść:

Zapoznałem sie i akceptuję regulamin

Aby uniknąć fałszywych opinii wymagane jest potwierdzenie swojej opinii poprzez wiadomość e-mail, którą otrzymasz po wysłaniu oceny. Zarejestruj się aby tego uniknąć.